12 Burç Kadını İçin 12 Özel Ayakkabı

Ad Blocker Kullanıyorsunuz Galiba:)

Shoepera.com'a hoş geldiniz.Ad Blockerınızı shoepera.com için devre dışı bırakarak sitemde gezintinize hemen başlayabilirsiniz.Anlayışınız ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

Sevdiklerinle Paylaş:

Merhaba Sevgili Shoeperalılar,

Bugünkü paylaşımım zodyağın starları 12 burç kadını için 12 ayakkabı önerisi üzerine. Profesyonel bir astrolog olan kardeşimle sohbet ederken birdenbire bu konu aklıma düşüverdi. 20’li yaşlarımdan itibaren benim de tarolojiyle (tarot bilimi)  amatör olarak ilgilenen, gezegen hareketlerini, astrolojiyi astronomi tabanlı ve tarot bağlantılı olarak kendi çapında yorumlayan, tutulmaları takip eden birisi olduğumu hesaba katarsanız abla-kardeş sohbetlerimizin vazgeçilmez konularının mars retrosu, satürn konumu gibi konular olduğunu kolayca tahmin edebilirsiniz.

Ayakkabı dolabımı düzenlerken kendi kendime “Amma çok rugan stiletto almışım; arada habire ölçüyü kaçırıyorum, biraz frene basmak sadeleşmek lazım, israf resmen” diye kendi kendime söyleniyordum ki, kardeşim bana dönüp gayet ciddi :”Abla çok normal, sende yükselen çok baskın, güneş burcun boğa yükselenin aslan, tipik stiletto kadınısın” deyince düşündüm haklı galiba🤔😎😉

Yılların gözlemiyle, sanki beraber alışverişe çıkmışız gibi sizler için burçlarınıza göre 12 ayakkabı önerisi hazırlamak istedim. Kendi burcunuz, sevdiğiniz kadın arkadaşlarınız, anneniz veya kız kardeşinizin burçlarını ve kişisel beğenilerini şöylece bir düşünün; alın kahvenizi bakın bakalım 12 burç kadını için 12 ayakkabı önerimi isabetli bulacak mısınız?

12 Burç Kadını İçin 12 Özel Ayakkabı

topuklu kadın bot modelleri

Koc-burcu-kadini-giyim-tarzi-koc-burcu-kadini-ayakkabisi

Koç Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Koçlar, sizler burç kuşağının hemen başında bizi gözü karalığınız, hareketliliğiniz ve bitip tükenmek bilmeyen enerjinizle karşılayan sıradışı kadınlarsınız. Daima yenilikçi ve modern bir stiliniz vardır. Modayı takip etmez; moda yaratır ve takip edilirsiniz. Her konuda öncü rol üstlenmek, liderlik, girişimcilik ve dinamizm sizlerden sorulur.

Ayna karşısında saatlerce hazırlanmak size göre değildir; hayatı kaçırmaktan hoşlanmazsınız. 10 dakikada hazırlanıp çıkıverseniz bile kendinize dönüp dönüp baktırmayı bilirsiniz siiiiiz 👌😉Havalı, tarz parçaları kombinlemede, ayakkabı, gözlük ve saat seçiminde üstat seviyesindesiniz.

Burcunuzun en güçlü temsilcisi ayakkabı seçimleriyle de tüm dünyayı peşinden koşturan Lady Gaga. Sıra dışı, gözüpek sabırsız ve havalı Koç Kadını için bu iddialı model az bile kalır👌✌ Lady Gaga’nın ikonik ve avangard ayakkabılarına dair şu içeriğimi okumaktan da hoşlanabilirsiniz: “Lady Gaga Ayakkabı Modelleri ve Düşündürdükleri” 

rugan topuklu stiletto

boga-burcu-kadini-giyim-tarzi-boga-burcu-ayakkabi

Boğa Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Boğalar, sizler yönetici gezegeniniz Venüs’ün etkisi altında güzellik, aşk, zarafet ve sanatsallığı temsil ediyorsunuz. Dünya güzellik yarışmaları finalistleri arasında ağırlıklı olarak Boğa burcu kadınlarının yer aldığını öğrenmek beni şaşırtmadı.

Rahatlıktan hoşlanırsınız ama bu rahatlık yalınlıktan ziyade konfor ve lüks tutkunuzdan gelir😉Finansal konulara çok yatkınsınızdır; bankacılık, mali müşavirlik, müfettişlik gibi görevlerde çok başarılı olursunuz. Eğitim, araştırmacılık, medya ve televizyon kariyerleri için de yeteneklisiniz.

Boğa kadınlarının en beğenilen temsilcilerinden 23 Nisan 1995 Kaliforniya doğumlu Gigi Hadid’in ayakkabıları ve kombinlerine göz atmak için şu yazımı da okumanızı önermek isterim: “Gigi Hadid kimdir? En Güzel Gigi Hadid Ayakkabıları”

Yıllarca giyilebilecek sade ama klas parçalara gözünüzü kırpmadan yatırım yaparsınız. Aile yaşantısından hoşlanır ve daima kalıcı, uzun süreli duygusal bağlara değer verirsiniz. Kimi zaman alıngan ve gururlu davransanız da, güçlü dostluklarınız vardır.

Güzelliğiniz ve doğal cazibenizle o sessiz sakin duruşunuzun altında zinhar öfkelendirilmemesi gereken özel ve hassas bir kadın vardır😯😉 “Orta kalite 5 ayakkabı alacağıma yüksek kalite yüksek prestij için 1 tane tasarım ayakkabı alırım”cısınızdır. Bence ayakkabılığınızın baş köşesinde yer alacak ayakkabı bu leopar yansımalı Louboutin’dir.

 

Eğer leopar deseni ayakkabı modellerini için için beğeniyor ama leopar ayakkabı iddiasını biraz “fazla cüretkar” buluyorsanız şu yazımı da okumaktan hoşlanabileceğinizi düşünüyorum: “Leopar Deseni Ayakkabı: Bir Aşk ve Çekince Nesnesi”

Yüksek topuklara bir zaafınız var da topuk boylarını kendi beden ve ayak ölçünüze göre nasıl doğru seçebileceğinizi merak ediyorsanız bu yazımın hemen akabinde şu içeriğimi de okumaya davet ediyorum sizleri👉👉👉👉 “Ayakkabı Topuk Boyu Nasıl Ölçülür?”

düz sandalet modeli

ikizler-burcu-kadini-giyim-tarzi-ikizler-kadini-ayakkabi-secimi

İkizler Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili İkizler Kadınları, sizler yönetici gezegeniniz Merkür’ün yansımasıyla zeka, entelektüellik ve canlılığı temsil ediyorsunuz. Hayatın kendini tekrar eden rutinleri size göre değil.

Sizler dünyasını her sabah yeni baştan kurabilen, akıcı konuşan, hızlı düşünen, hızlı ve hareketli yaşayan kadınlarsınız. Pasiflik, yavaşlık, sabitlik ve sıkıcılıktan bucak bucak kaçarsınız. Dünyayı değişken ve keyifli bir festivalmişcesine algılar ve bu canlılığınızla sosyal ortamların en aranan simaları arasında baş köşede kendinize yer bulursunuz.👌👏

Şehir yaşamı içinde plazalardan workshoplara, sergilerden network buluşmalarına koştururken tarz ama rahat ayakkabılar seversiniz siz. İkizler burcu kadını giyim tarzı denince akla serin tutan ince poplinler, minik baskı desenli pamuklu spor giysiler, geometrik desenli asimetrik kesim etekler gelir. Bence kalitesi kadar konforuyla da sizin yaşam temponuza düz ya da mini topuk sandalet modelleri uyar. Ne dersiniz?

vintage ayakkabı modeli

yengeç-burcu-kadini-giyim-tarzi

Yengeç Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Yengeçler, sizler dünyadaki kibir, kırıcılık, merhametsizlik, duygusuzluk, sinsilik gibi yıkıcı özelliklerin tam birer antitezisiniz. Yumuşakbaşlılık, tatlı dil, uyumluluk, sempatiklik, naiflik perileri sizlersiniz. Kural dışılık, ayrıksılık, sertlik, vurdumduymazlık size göre değil.

Tüm yaşamınızı sezgileriniz ve duygularınız üzerine inşa edersiniz. Bireysel çıkışlardan kaçınır; kendinizi aile ortamının güven veren sıcaklığı içinde konumlandırırsınız. En sevecen anneler, en müşfik eşler genellikle sizlerden çıkar. Duygularınız değişken olmakla birlikte inceliğiniz, naifliğiniz ve zarafetiniz giyim, parfüm ve ayakkabı seçimlerinize de yansır. Danteller, ipek bluzlar, mini çiçek desenli diz boyu elbiseler seversiniz.

Burcunuzun en iyi temsilcileri arasında kimler yok ki? Liv Tyler’dan Türkan Şoray’a, Tuba Büyüküstün’den Selena Gomez’e çok beğenilen bu şahane kadınlar gizemli ve duygusal yengeçlerdir. Abartıdan kaçınırsınız siz. Göze çarpmayı sevmezsiniz ama doğal ve içedönük cazibeniz sizi ilgi odağı yapar. Ayakların tüm feminenliğini ortaya koyan ince bantlı zarif topuklular ya da romantik esintiler taşıyan vintage ayakkabılar bence tam sizlik. Tutturabildim mi?

leopar desenli kadın botu

aslan-burcu-kadını-giyim-tarzi-aslan-kadini-ayakkabilari

Aslan Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Aslanlar, sizler bu yaşamda ihtişamın, gücün ve asaletin temsilcileri olarak bilinirsiniz. Dediğim dedik, dominant yanlarınız da vardır ancak rekabetiniz ve mücadeleniz daima kendinizledir.

Bir salona girdiğinizde o mekandaki herkes içeri girenin bir “aslan kadını” olduğunu sezer. Yaşamın en zorlu dönemlerinde bile mücadeleciliğinizden, kadınsı iddianızdan ödün vermezsiniz. Parlak renkler, ışıltılar, simler, güçlü parfümler, koyu camlı iri gözlükler, gür saçlar sizin alamet-i farikalarınızdandır.

Spor kombinlerinizde bile “albenili” parçaları seçer ve her sabah yaşama “Ben buradayım” dersiniz. Yöneticilik, iletişim, medya, tasarımcılık sizden sorulur. Sadelik “lugatınızda” pek yer almaz. Bence siz bu ayakkabıya ba-yı-lır-sı-nız😘

Öz burç Boğa-Yükselen Aslan etkilerini bünyesinde tamamen taşıdığını düşünen bendenizin ayakkabı seçme ve alışveriş ritüelimi nasıl yaptığımı merak ediyorsanız hemen şuraya beklerim sizleri:Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?”

Başak Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Başaklar, sizler dünyanın düzen, hijyen, mantık, analitiklik ve seçicilik üstatlarısınız. Daima uzaktan uzağa çok beğenilen bir kişisel tarzınız vardır. Gardrobunda giysilerin tarzlarına, renklerine ve dokularına göre daima ütülü ve dizili durduğu tek burçsunuz😉👌 Domestos ve Perwoll stoklarıyla tanınan bir kadın olmanız da muhtemeldir😊Sadelik ve temizlik olmazsa olmazınızdır. İş yaşamında da dengeli kişiliğiniz, detayları algılama gücünüz ve analitik yanınızla çok rağbet görürsünüz.

burnu kapalı kadın bot modeli

basak-burcu-kadini-giyim-tarzi

Çalışkan ve titiz yapınız mükemmeliyetçiliğinizle birleşince sizi yorabilir. İri ve karmaşık desenler, alaca bulaca artistik tasarımlar, asimetri, neon renkler size göre değildir. Yaşamı planlı ve düzenli yaşamayı tercih eder, maceralardan uzak durursunuz.

Çocuklara ve hayvanlara karşı çok sevecen ve şefkatli davranırsınız. Denge, sükunet,  istikrar ve saygı sizin için vazgeçilmezdir. Büyük resimden önce detayları dikkate alırsınız ve o detay size uymuyorsa resmin üstünü anında çizebilirsinizJ Bence size en iyi yansıtacak favori ayakkabınız bu👉👉👉👉👉

topuklu ayakkabı modeli

terazi-burcu-kadini-tarzi-ve-terazi-kadini-ayakkabisi

Terazi Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Terazi Kadınları, sizler de tıpkı Boğa kadınları gibi Venüs’ün etkisi altındasınız. Bu size güzellik, sofistike bir hava, sanata yatkınlık ve zarafet verir. Sevgi, aşk, dışa dönüklük ve kalite sizi size yapan unsurlardandır. Tarzınız daima beğenilir; sık sık taklit edilirsiniz.

İndirim dönemi takip etmezsiniz çünkü kalite için biraz fazla ödemeye itirazınız yoktur. Çok göze batan ve frapan parçalardan değil, kumaş, kesim ve tasarım kalitesiyle öne çıkan lüks giyimden hoşlanırsınız. Aksesuar seçiminizde büyük parlak taşlar değil, küçük, anlamlı ve zarif takılar öne çıkar.

İstatistiklere göre en babet sevmeyen kadınlar arasındasınız 😉Size göre bir kadının spor ayakkabılarında bile çok hafif bir gömme gizli topuk olmalı. Bir Venüs kadını olarak ağır bir grip geçirirken veya sabahın köründe bile şık, feminen ve romantik görünmeyi başarırsınız. Vücudunuzu ve kendinizi iyi tanır, sizi sofistike gösterecek parçaları kolayca seçersiniz. Alışveriş sizin için keyifli bir sosyalleşme ritüelidir. Natürel makyajlar, vurucu parfümler, şık fularlar, zarif saatler tam size göredir.

topuklu ayakkabı giymiş genç güzel kadın

akrep-burcu-kadini-giyim-tarzi-akrep-kadini-ayakkabisi

Akrep Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Akrepler, sizler burcunuz öğrenilince hafif bir çekinme hissedilen, güçlü, gizemli ve dominant zodyak perilerisiniz. Yanınıza yaklaşmak hem arkadaşlarınız hem de karşı cins açısından zordur.

Hiç konuşmasanız bile güçlü auranız, kişilikli tavrınızla topluluk içinde hemen fark edilirsiniz. Doğal bir seksapele, iddialı bir cazibeye sahipsiniz. İş yerlerinde koridorlarda duyulan topuk sesleri ve ardınızda bıraktığınız genellikle baharat notalı güçlü parfümlerinizle tanınırsınız.

Topuklu diz üstü süet çizmeleri, burnu açık abiye bootieleri, korseleri, dar kuplu deri etekleri, gizli yırtmaçları, abiye file çorapları şahane taşırsınız. Tarzınızı kestirmek bazen güçtür çünkü farklı akımları, uyumsuz gözüken parçaları birbiriyle kombinleyip çevrenizi şaşırtmayı ve öngörülemez olmayı da seversiniz. Yaşama dair güçlü istekleriniz vardır ve bu uğurda çaba harcayarak iddianızı ortaya koymaktan çekinmezsiniz. Dolabınızda kırmızı-siyah, siyah-beyaz gibi etkileyici renk kombinasyonlarıyla dolu parçalar asılıdır. Bence bu ayakkabı tastamam sizin için tasarlanmış👌👗💄

baskılı desenli topuklu kadın botu

yay-burcu-kadini-giyim-tarz

Yay Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Yay Kadınları, sizler zodyağın iyimser, özgürlükçü, neşeli ve espritüel yüzüsünüz. Topluma kayıtsız şartsız uymak yerine sorgulama, kendi yaşam felsefenizi oluşturma isteğiniz belirgindir. Risk alabilme, yeni ülkeler ve yerler keşfetme, felsefe, seyahat işlerinin piri sizsiniz. Çok yönlülük, sıra dışılık, yaratıcılık size tanımlar. Giyiminiz de özgün ve hareketli kişiliğinizi yansıtır. Popüler olan, herkeste görülebilecek parçalar, dev logolu giysiler sizi çekmez.

Satın aldıklarınızı keser, biçer, asimetriler yaratır, üzerine baskı boyalarla desenler ekler ve kimselerde benzeri olmayan çarpıcı giysiler yaratırsınız kendinize. Elbette bu çarpıcı sıra dışılıktan ayakkabılarınız da nasibini alır. Beraber alışverişe çıksak size başlangıç için şöyle bir model önerirdim. Ne diyorsunuz?

 Görsel Kaynak: creativelimelight.com

siyah topuksuz boy giymiş kadın

oglak-burcu-kadini-giyim-tarzi-oglak-kadini-ayakkabilari

Oğlak Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Oğlak Kadınları, sizler  düzen, çalışkanlık, doğal güzellik, mantık ve pratiklik temsilcisi özel kadınlarsınız. Sağlam karakteriniz, dürüstlüğünüz ve garanticiliğinizle bilinirsiniz genellikle. Şıklık anlayışınız kaliteli ama dayanıklı, uzun yıllar kullanabileceğiniz fazla frapan olmayan parçalara yatırım yapmaya dayalıdır.

İş yaşamınızdaki başarılarınıza önem verdiğinizden etek-ceket koleksiyonunuz hep çok beğenilir. Tam bir döpiyes-tayyör kadınısınız dersem abartmış olmam. Kişisel tarzınızı karşı cinsin beğenilerine göre değil tamamen kendi rahatlığınıza göre belirlersiniz.

Feminizm, veganizm gibi felsefi akımlara, entelektüel çalışmalara yatkınlığınız olabilir. Mottonuz “Kadın süslü değil rahat olmalı.” dır.

Kadınsılık anlayışınız temiz-paklık, düzenlilik ve kullanışlılık üzerinedir. Ne kadar trendy olursa olsun, rahatsız gözüken ve içinde iyi hissetmeyeceğinizi düşündüğünüz hiçbir şeyi giymezsiniz. Dayanıklı zarif babetler, az topuklu günlük modern botlar seversiniz sanki. ☺👟Eğer kısa süre önce paylaştığım yılbaşı ayakkabısı önerilerime de göz atmak isterseniz şurayı tıktıklayabilirsiniz 👉👉👉👉 Yılbaşı Şıklığı 

otantik tasarımlı topuklu kadın ayakkabısı

kova-kadini-ayakkabi-secimi

Kova Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Kova Kadınları, sizler farklılığın, egzantrikliğin, özgünlüğün kadınlarısınız. Çok popüler, hemen herkeste bulunan giysi ve aksesuarlar size hitap etmez.

Dev markalar, üstü logolu parçalar sevmezsiniz. Her yerde bulunamayacak, gizli saklı kalmış özgün mini butiklerin tasarımlarını, otantik ve sıra dışı giysi ve ayakkabıları arar gözleriniz. Kendinizi daima yeniler ve hem aynı kadın kalmayı hem değişerek dönüşmeyi şaşırtıcı şekilde başarırsınız.👌

İlham veren, arkasında bir felsefe, bir dünya görüşü olan giysi ve aksesuarlar sizi iyi yansıtır. Hayvanlar üzerinde test yapan kozmetiklerden, sahici kürklerden uzak durursunuz. Bir arada kolay kolay düşünülemeyecek, alakasız gözüken parçaları siz öyle bir yorumlar bir giyinir çıkarsınız ki, bir gören bir daha bakar.

Dantelli bluzları postallarla, stilettoları otantik ve yöresel parçalarla buluşturur ve kendinize yakıştırmasını bilirsiniz. Çok ciddi pied-de-poule bir döpiyesi lila rengi dağınık saçlar ve otantik bir fularla kombinleyip kusursuz gözükmede rakipsizsiniz. Sizinle ayakkabı alışverişine çıkmış olsak size bu modeli çok yakıştırırdım.

düz rahat kadın ayakkabısı modeli

balik-burcu-kadini-ayakkabi-tercihleri

Balık Burcu Kadını Tarzı ve Favori Ayakkabısı: Sevgili Balıklar, sizler 12 burç kadını içinde burçlar kuşağının sonlandırıcısı, son sözü söyleyen hassas, romantik, sezgileri ve duygularıyla yaşayan ve toplumda narin siluetlerinizle büyük beğeni toplayan perilersiniz.

Çok avantajınıza dahi olsa duygularınıza hitap etmeyen hiçbir şeye evet demezsiniz. İnsan sarrafısınızdır çünkü sezgileriniz ve 6. hissiniz size insanları tanımada büyük bir güç vermiştir.

Hareketli, hassas, evine ve ev yaşamına düşkün, güvene ve saygıya çok önem veren kadınlarsınız. Bütün dünya aksini savunsa bile, kendi duruşunuz ve fikirlerinizden taviz vermezsiniz. Kişisel stiliniz her merakla takip edilir çünkü ikonik Hollywood starlarını andıran parçaları, rahat görünümlü vintage ayakkabıları çok iyi taşırsınız.

Puantiye desenleri, minik fırfırlar, volanlı etekler sizde şahane durur. Burcunuzun ülkemizdeki en başarılı temsilcileri arasında Beren Saat, Öykü Serter ve Burçin Terzioğlu gibi isimler varken başka söze ne hacet?:) Beraber ayakkabı alacak olsak, sizde şu model bence pek bir şahane olur.

Evet sevgili Shoeperalılar, bugün sizlere kahve keyfinizi tamamlayacak keyifli bir paylaşımla seslenmek istedim. Elbette büyük bir moda otoritesi veya lisanslı astrolog değilim. Sadece uzun yıllara dayanan ayakkabı ve tarot sevgimi astrolojiyle harmanlayarak sizlere birkaç keyifli dakika sunmaya çalıştım. Sürç-ü lisan ettiysem affola😘

Pek tabii ki, her insan gibi sizler de biriciksiniz ve kişiliklerinizin özgünlüğü 12 burç içine sığıştırılamaz. Ama kadim zamanlardan bu yana astronomi ve astrolojiye ilgimiz bizi hep gök cisimlerinin hareketlerini gözlemeye itmiştir. Ara sıra astronomiden, astrolojiden ve tarottan tüyolar almakta da bir sakınca yok bence😎😃

Eğer astroloji alanına özel bir ilginiz varsa, daha derinlemesine incelemek, ingilizce ileri okumalar yapmak isterseniz de şuraya uğramaktan hoşlanabilirsiniz: www.astrologyzone.com

Nasıl buldunuz 12 burç kadını için 12 ayakkabı paylaşımını; “İsabet var; benim stilim cidden bu.” mu yoksa “Aslı yok beni hiç bilemedin bu stil ve bu ayakkabı bana uymaz mı dediniz?” Yorumlarınızı aşağıda paylaşırsanız çok mutlu olurum.👇👇👇👇👌😊

Eğer isabetli bulduysanız sosyal medyada paylaşarak Shoepera’nın yeni ayakkabı severlere ulaşmasına destek verirseniz de çok şahane olur✌👏👏👏😊

Henüz içeriklere abone olmadıysanız, sayfada yukarı çıkıp e-mailinizi bırakarak Shoepera Club üyeliğinizi 2 tıkla aktive edebilirsiniz. 😘

“Shoepera’yı sosyal medyada da izlemeye alayım” derseniz de sizi tastamam şuralarda bekliyorum; hemen tık tık👉👉👉👉👉👉👉👉👉👉👉 Instagram, Twitter, Pinterest, Youtube  👌👌👌👌👏👏👏😊😊😊👢👠👟🎵

Bir sonraki içerikte buluşana dek en şahane ayakkabılar sizinle olsun. 😎

“Ayakkabı Ruhun Arabasıdır”

Sevdiklerinle Paylaş:

Yorumlar

  1. Derya
  2. saba değer
  3. derin gövemli

Yorumunu Paylaş