Düşeslerin Tercihi: Stiletto Kombinleri

Ad Blocker Kullanıyorsunuz Galiba:)

Shoepera.com'a hoş geldiniz.Ad Blockerınızı shoepera.com için devre dışı bırakarak sitemde gezintinize hemen başlayabilirsiniz.Anlayışınız ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

Sevdiklerinle Paylaş:

Merhaba Sevgili Shoeperalılar,

Bugün yine bir celebrity ayakkabısı yazısıyla karşınızdayım: Düşesler ve Stiletto Kombinleri.

 

Hayatın akışı, moda ve demode olanları, trendler, tarzlar dönem dönem hep değişse de stiletto ayakkabı tutkusu milyonlarca kadını etkilemeye devam ediyor.

 

Stiletto nedir, stiletto ayakkabı pont ölçüleri nelerdir, havalı stiletto kombinleri nasıl yapılır konulu arayışlar moda ve stil dünyasının gündeminden düşmüyor.

 

İngiliz Kraliyet Ailesi’ne bile katılsanız stiletto aşkı saray geleneklerini bile yerle bir ediyor 👠💖😉

Evet bugün düşeslerin stiletto kombini seçimlerine göz atıp şu topuklu ayakkabı kavramına bir başka açıdan el atalım istiyorum sizlerle.

Ne dersiniz? Evetse, uzatın ayaklarınızı düşesler ve stiletto kombinleri yazımda gezintiye başlayın.

 

Kate Middleton ve Stiletto Kombinleri

 

 

 

Kate Middleton’un kraliyet ailesine katılması uzun ve çok zorlu yollardan oldu malum.

 

Düşes’in bir soylu olmayışı, küçüklüğünden itibaren Prens William’la evlenmeyi sabit fikir yapması, Prensle aynı okula gidebilmek için eğitimine 1 yıl ara verip Prens William’ın okula kaydolmasını kasten beklemesi, Prensle evlenebilmek için araya nüfuzlu ahbaplar sokması ve daha neler neler yıllardır yazılıp çiziliyor.

 

Middleton evliliğinin başlarında kraliyet kurallarına uyum sağlamakta epeyce zorlanmıştı anımsarsanız.

Özellikle binlerce yıllık İngiliz Kraliyet Ailesi giyim kuralları Middleton’ı epeyce zorladı.

Önce uzun ve iri dalgalı gösterişli saçları sorun oldu.

 

Saray geleneklerine göre kadın saçları omuz hizasını geçmemeliydi.

Middleton Kraliçe’den 3 kez yazılı uyarı aldıktan sonra saçlarını kısaltmaya razı oldu🤔

 

Ardından Middleton’ın rüzgarlı havalarda sürekli havalanan etekleri Kraliyet Ailesi’ni çok utandıran görüntülere neden oldu😲

Kraliçe Elisabeth saray danışmanlarını defalarca Middleton’a yönlendirerek Prens William’ın (gezegenin gelecekteki kralının) eşinin neyi, kaç cm, ne renklerde ve ne şekilde giyeceğini anlamasını sağlamak için yoğun çaba harcadı.

Giyim kuralları ihlallerinde zaman zamansa oldukça öfkelendi😠

 

 

 

 

Kate Middleton gerçek asilzade olmaması (İngiliz Halkı’nın tabiriyle) avam sınıfına mensup oluşu sebebiyle hep mercek altında oldu.

Zamanla görüntüsüne aşırı titiz, mükemmeliyetçi, gergin, hep gülümsemeye çalışan ve hafif anoreksik bir Kate Middleton görmeye başladık.

 

Ama geleceğin kralının eşi olacağının farkındalığıyla Middleton kendine çeki düzen verip kurallara uymaya çabaladı.

Epeyce aşama da keydetti. Tek bir istisnayla: Stiletto ve Stiletto Kombinleri

 

Kate Middleton Stiletto Kombinleri Gizli Bir Muhalefet Nesnesi Mi?

 

 

 

 

Kraliyet Kadınları gelenekler gereği çok ölçülü, sade görünmek zorundalar.

Kırmızı ya da siyah oje, çok uzun saç, çok yüksek topuklu fazla kadınsı ayakkabılar, diz boyundan yukarıda etekler, limon sarısı, turuncu, fuşya gibi çok çarpıcı neon renklerde giyinmek yasak.

 

Gelgelelim, kurallara uyum sağlayan ve ideal bir “kral eşi” görüntüsü vermeye, bir aristokratmış gibi davranmaya çılgınca uğraşan düşes Middleton dahi stiletto aşkından taviz veremiyor bir türlü:)

 

Eğer stiletto tutkusunu düşeslerden bile aşmış şekilde sürdüren bir celebritynin düşündürücü öyküsüne de göz atmak isterseniz sizi şu yazımı da okumaya davet ediyorum:“Victoria Beckham ve Bir Öz Değer Paratoneri Olarak Topuklu Ayakkabı” 

 

Çivi topuk ve çok yüksek topuklu ayakkabı giymek Middleton’ın sanki yegane kurallara direniş silahı, gizli bir kadınsı muhalefet nesnesi gibi.

Kate Middleton’un stiletto kombinleri genellikle kloş etekli elbiseler, uçuşan tuvaletler, diz üstü dar büstlü döpiyeslerden oluşuyor.

Neon renk giyme yasağı nedeniyle Middleton neftiye varan koyu yeşiller, kasvetli bordolar, griler giyiyor ve bu kez de “yaşlı görünmekle” suçlanıyor.

 

Ne yapsa dünya basınına ve Kraliçe Elisabeth’e yaranamayan Middleton tüm uyum çabalarının yanında kibarca yasaklara protestosunu yapıyor ve stiletto kombinleri için ünlü modacıların kapısını aşındırmaya devam ediyor.

 

Meghan Markle Ayakkabı Tutumu: Stilettom Olmadan Asla

 

"meghan markle ayakkabıları"

 

 

Kraliyet Ailesi’ne Prens Harry ile evlenerek katılan ikinci soylu olmayan gelin olma deneyimi Markle’ı epeyce zorluyor.

Meghan Markle’ın durumu Kate Middleton’dan daha da zor.

 

Markle İngiliz Kraliyet Ailesi’nin kadınlara ilişkin tüm kriterlerinin tamamen dışında kalmasıyla başından beri büyük tartışmaların odağında.

 

 

Siyahi kökeni, İngiliz değil Amerikalı olması, dinsel inanışının farklı olması, Hollywood insanı oluşu, Prens Harry’den yaşça büyük olması ve daha önce başından bir evlilik daha geçmiş olmasıyla İngiliz Tarihi’nin en sıra dışı ve neredeyse “devrimsel” düşesi olarak tarihe geçiyor.

 

 

Tüm bunların üstüne sürekli Kate Middleton’la kıyaslanması, soylu olmayan ailesinin devamlı eleştirilmesi, babasının basına para karşılığı Markle’ın fotoğraflarını satması ve üvey kardeşlerinin onu devamlı basın önünde suçlayarak küçük düşürmesi Markle’ı 4-5 cephede birden savaşmak zorunda bırakıyor.

 

 

Meghan Markle Stiletto Kombinleri ve İnanılmaz İddialar

 

Görünen o ki, tüm bunlar düşes Markle’ın sinirlerini yıpratmış ki, kendisiyle çalışan tüm saray görevlileri bir bir istifa ediyor.

Markle Hollywood’un ışıltılı dünyasından sonra birdenbire binlerce yıllık İngiliz kraliyet gelenekleriyle kuşatılıncaki tutumu, giyim kuşam tercihleri ve duruşuyla Kate Middleton’dan farklı olarak geleneklere ve kurallara karşı koymaya devam edeceğinin sinyallerini veriyor.

 

Meghan Markle stiletto kombinleri tercihleri arasında desensiz, sade, tek renk-tek parça dizüstü kıyafetler ve her koşulda stiletto öne çıkıyor.

Markle bir Imelda Marcos kadar olmasa da hatırı sayılır bir stiletto koleksiyonuna sahip. Markle’ın ayakkabı koleksiyonunda kahveden siyaha, lacivertten kırmızıya rengarenk çivi topuk stilettolar dikkati çekiyor.

 

Dahası şu günlerde düşes Markle stiletto kombinleri nedeniyle inanılmaz ithamlarla karşı karşıya.

Markle karnı burnunda gözükmesine ragmen kraliyetin hamilelik ayakkabıları konusundaki ikazlarına kayıtsız kalıyor.

Öyle ki, önümüzdeki ay doğum yapması beklenen Meghan Markle gerçekten hamile olmadığı, vücudunu korumak için bebeği taşıyıcı bir annenin dünyaya getireceği gibi akıl almaz iddiaların hedefinde.

 

Dünya kamuoyu konuyu basit bir ayakkabı tercihi olarak değerlendirmiyor.

Kimileri melez, boşanmış, asilzade olmayan Amerikalı bir Hollywood starının 8 aylık hamileyken “hala beş karış topuklarla” basına görüntü vermesini kraliyete büyük bir meydan okumanın sinyali olarak görürken bazı kesimler de gerçekten 8 aylık hamile bir kadının bu kadar yüksek topuk stiletto kombinleri ile 8 saat ayakta duramayacağını, göbeğinin gerçek bir hamilelik görünümünde olmadığını ve bebeği bir taşıyıcı annenin doğuracağını öne sürüyor.

 

Siz ne dersiniz?

Mesele ayakkabı seçimi noktasını çoktan aşmış gibi duruyor.

 

Her iki düşesin de kraliyetin ayakkabı topuk boyu kurallarına ısrarla karşı koyması tıpkı Lady Gaga gibi kendi benliklerini yansıtma ve koruma mücadelesi mi, aristokrat olmadıkları için gerçek monarşi mensupları gibi davranamadıklarının, kendi geldikleri sosyal sınıfların alışkanlıklarını bırakamamalarının bir göstergesi mi?

 

Yoksa kraliyet mensubu da olsa bir kadın her koşulda daha kadınsı mı hissetmek ister de ısrarla ve Kraliçe’nin ikazlarına rağmen onaylanmayan ayakkabı topuk boyları seçmeye devam eder?

 

Stiletto kombinleri deyip geçmeyin derim; mesele İngiltere’de epeyce çetrefiili.

Bu konuda ne düşündüğünüzü benimle yorumlarda paylaşırsanız çok sevinirim.

 

Yeni içeriklerimden haberdar olmak için ise Shoepera’ya 2 tıkla abone olmayı unutmayın.

Gelecek yazımda buluşana dek en havalı stiletto kombinleri sizin olsun👠💖👌😎

 

“Ayakkabı Ruhun Arabasıdır”

Sevdiklerinle Paylaş:

Yorumlar

  1. fatih pınar

Yorumunu Paylaş