Meghan-Markle-topuklu-ayakkabi

Düşeslerin Tercihi: Stiletto Kombinleri

Sevdiklerinle Paylaş:

Merhaba Sevgili Shoeperalılar. Bugün yine bir celebrity ayakkabısı yazısıyla karşınızdayım: Düşesler ve Stiletto Kombinleri. Hayatın akışı, moda ve demode olanları, trendler, tarzlar dönem dönem hep değişse de stiletto ayakkabı tutkusu milyonlarca kadını etkilemeye devam ediyor. Stiletto nedir, stiletto ayakkabı pont ölçüleri nelerdir, havalı stiletto kombinleri nasıl yapılır konulu arayışlar moda ve stil dünyasının gündeminden düşmüyor.

İngiliz Kraliyet Ailesi’ne bile katılsanız stiletto aşkı saray geleneklerini bile yerle bir ediyor 👠💖😉Evet bugün düşeslerin stiletto kombini seçimlerine göz atıp şu topuklu ayakkabı kavramına bir başka açıdan el atalım istiyorum sizlerle. Ne dersiniz? Evetse, uzatın ayaklarınızı düşesler ve stiletto kombinleri yazımda gezintiye başlayın.

Kate Middleton ve Stiletto Kombinleri

düşes Middleton ayakkabı ve giyimi
stiletto-kombinleri-kate-middleton-ayakkabi-tercihi

Kate Middleton’un kraliyet ailesine katılması uzun ve çok zorlu yollardan oldu malum. Düşes’in bir soylu olmayışı, küçüklüğünden itibaren Prens William’la evlenmeyi sabit fikir yapması, Prensle aynı okula gidebilmek için eğitimine 1 yıl ara verip Prens William’ın okula kaydolmasını kasten beklemesi, Prensle evlenebilmek için araya nüfuzlu ahbaplar sokması ve daha neler neler yıllardır yazılıp çiziliyor.

Middleton evliliğinin başlarında kraliyet kurallarına uyum sağlamakta epeyce zorlanmıştı anımsarsanız. Özellikle binlerce yıllık İngiliz Kraliyet Ailesi giyim kuralları Middleton’ı epeyce zorladı. Önce uzun ve iri dalgalı gösterişli saçları sorun oldu. Saray geleneklerine göre kadın saçları omuz hizasını geçmemeliydi. Middleton Kraliçe’den 3 kez yazılı uyarı aldıktan sonra saçlarını kısaltmaya razı oldu🤔

 

Ardından Middleton’ın rüzgarlı havalarda sürekli havalanan etekleri Kraliyet Ailesi’ni çok utandıran görüntülere neden oldu😲 Kraliçe Elisabeth saray danışmanlarını defalarca Middleton’a yönlendirerek Prens William’ın (gezegenin gelecekteki kralının) eşinin neyi, kaç cm, ne renklerde ve ne şekilde giyeceğini anlamasını sağlamak için yoğun çaba harcadı; giyim kuralları ihlallerinde zaman zamansa oldukça öfkelendi😠

Kate Middleton stiletto ayakkabi
stiletto-kombinleri-kate-middleton-jimmy-choo-ayakkabi

Kate Middleton gerçek asilzade olmaması (İngiliz Halkı’nın tabiriyle) avam sınıfına mensup oluşu sebebiyle hep mercek altında oldu. Zamanla görüntüsüne aşırı titiz, mükemmeliyetçi, gergin, hep gülümsemeye çalışan ve hafif anoreksik bir Kate Middleton görmeye başladık.

Ama geleceğin kralının eşi olacağının farkındalığıyla Middleton kendine çeki düzen verip kurallara uymaya çabaladı. Epeyce aşama da keydetti. Tek bir istisnayla: Stiletto ve Stiletto Kombinleri

Kate Middleton Stiletto Kombinleri Gizli Bir Muhalefet Nesnesi Mi?

Kraliyet Kadınları gelenekler gereği çok ölçülü, sade görünmek zorundalar. Kırmızı ya da siyah oje, çok uzun saç, çok yüksek topuklu fazla kadınsı ayakkabılar, diz boyundan yukarıda etekler, limon sarısı, turuncu, fuşya gibi çok çarpıcı neon renklerde giyinmek yasak. Gelgelelim, kurallara uyum sağlayan ve ideal bir “kral eşi” görüntüsü vermeye, bir aristokratmış gibi davranmaya çılgınca uğraşan düşes Middleton dahi stiletto aşkından taviz veremiyor bir türlü:)

Eğer stiletto tutkusunu düşeslerden bile aşmış şekilde sürdüren bir celebritynin düşündürücü öyküsüne de göz atmak isterseniz sizi şu yazımı da okumaya davet ediyorum:“Victoria Beckham ve Bir Öz Değer Paratoneri Olarak Topuklu Ayakkabı” 

Çivi topuk ve çok yüksek topuklu ayakkabı giymek Middleton’ın sanki yegane kurallara direniş silahı, gizli bir kadınsı muhalefet nesnesi gibi. Kate Middleton’un stiletto kombinleri genellikle kloş etekli elbiseler, uçuşan tuvaletler, diz üstü dar büstlü döpiyeslerden oluşuyor. Neon renk giyme yasağı nedeniyle Middleton neftiye varan koyu yeşiller, kasvetli bordolar, griler giyiyor ve bu kez de “yaşlı görünmekle” suçlanıyor.

Ne yapsa dünya basınına ve Kraliçe Elisabeth’e yaranamayan Middleton tüm uyum çabalarının yanında kibarca yasaklara protestosunu yapıyor ve stiletto kombinleri için ünlü modacıların kapısını aşındırmaya devam ediyor.

Meghan Markle Ayakkabı Tutumu: Stilettom Olmadan Asla

düşes Markle stiletto kombini
stiletto-kombinleri-meghan-markle

Kraliyet Ailesi’ne Prens Harry ile evlenerek katılan ikinci soylu olmayan gelin olma deneyimi Markle’ı epeyce zorluyor. Meghan Markle’ın durumu Kate Middleton’dan daha da zor. Markle İngiliz Kraliyet Ailesi’nin kadınlara ilişkin tüm kriterlerinin tamamen dışında kalmasıyla başından beri büyük tartışmaların odağında.

Siyahi kökeni, İngiliz değil Amerikalı olması, dinsel inanışının farklı olması, Hollywood insanı oluşu, Prens Harry’den yaşça büyük olması ve daha önce başından bir evlilik daha geçmiş olmasıyla İngiliz Tarihi’nin en sıra dışı ve neredeyse “devrimsel” düşesi olarak tarihe geçiyor.

Tüm bunların üstüne sürekli Kate Middleton’la kıyaslanması, soylu olmayan ailesinin devamlı eleştirilmesi, babasının basına para karşılığı Markle’ın fotoğraflarını satması ve üvey kardeşlerinin onu devamlı basın önünde suçlayarak küçük düşürmesi Markle’ı 4-5 cephede birden savaşmak zorunda bırakıyor.

Meghan Markle Stiletto Kombinleri ve İnanılmaz İddialar

Meghan-Markle-topuklu-ayakkabi
stiletto-kombinleri-meghan-markle (2)

Görünen o ki, tüm bunlar düşes Markle’ın sinirlerini yıpratmış ki, kendisiyle çalışan tüm saray görevlileri bir bir istifa ediyor. Markle Hollywood’un ışıltılı dünyasından sonra birdenbire binlerce yıllık İngiliz kraliyet gelenekleriyle kuşatılıncaki tutumu, giyim kuşam tercihleri ve duruşuyla Kate Middleton’dan farklı olarak geleneklere ve kurallara karşı koymaya devam edeceğinin sinyallerini veriyor.

Meghan Markle stiletto kombinleri tercihleri arasında desensiz, sade, tek renk-tek parça dizüstü kıyafetler ve her koşulda stiletto öne çıkıyor. Markle bir Imelda Marcos kadar olmasa da hatırı sayılır bir stiletto koleksiyonuna sahip. Markle’ın ayakkabı koleksiyonunda kahveden siyaha, lacivertten kırmızıya rengarenk çivi topuk stilettolar dikkati çekiyor.

Dahası şu günlerde düşes Markle stiletto kombinleri nedeniyle inanılmaz ithamlarla karşı karşıya. Markle karnı burnunda gözükmesine ragmen kraliyetin hamilelik ayakkabıları konusundaki ikazlarına kayıtsız kalıyor. Öyle ki, önümüzdeki ay doğum yapması beklenen Meghan Markle gerçekten hamile olmadığı, vücudunu korumak için bebeği taşıyıcı bir annenin dünyaya getireceği gibi akıl almaz iddiaların hedefinde.

Dünya kamuoyu konuyu basit bir ayakkabı tercihi olarak değerlendirmiyor. Kimileri melez, boşanmış, asilzade olmayan Amerikalı bir Hollywood starının 8 aylık hamileyken “hala beş karış topuklarla” basına görüntü vermesini kraliyete büyük bir meydan okumanın sinyali olarak görürken bazı kesimler de gerçekten 8 aylık hamile bir kadının bu kadar yüksek topuk stiletto kombinleri ile 8 saat ayakta duramayacağını, göbeğinin gerçek bir hamilelik görünümünde olmadığını ve bebeği bir taşıyıcı annenin doğuracağını öne sürüyor.

meghan-markle-topuklu-ayakkabi
stiletto-kombinleri-meghan-markle

Siz ne dersiniz? Mesele ayakkabı seçimi noktasını çoktan aşmış gibi duruyor. Her iki düşesin de kraliyetin ayakkabı topuk boyu kurallarına ısrarla karşı koyması tıpkı Lady Gaga gibi kendi benliklerini yansıtma ve koruma mücadelesi mi, aristokrat olmadıkları için gerçek monarşi mensupları gibi davranamadıklarının, kendi geldikleri sosyal sınıfların alışkanlıklarını bırakamamalarının bir göstergesi mi? Yoksa kraliyet mensubu da olsa bir kadın her koşulda daha kadınsı mı hissetmek ister de ısrarla ve Kraliçe’nin ikazlarına rağmen onaylanmayan ayakkabı topuk boyları seçmeye devam eder?

Stiletto kombinleri deyip geçmeyin derim; mesele İngiltere’de epeyce çetrefiili. Bu konuda ne düşündüğünüzü benimle yorumlarda paylaşırsanız çok sevinirim.

Yeni içeriklerimden haberdar olmak için ise Shoepera’ya 2 tıkla abone olmayı unutmayın.

Gelecek yazımda buluşana dek en havalı stiletto kombinleri sizin olsun👠💖👌😎

“Ayakkabı Ruhun Arabasıdır”

Sevdiklerinle Paylaş:Comments

 1. Düşeslerin tercihi stiletto kombinleri gerçekten de çok şık. Kate Middleton benim favori düşesimdir Aslı Hanım’cığım. Kim ne derse desin bence kendisi gayet asil görünüyor. Prens William bir gün kral olduğunda kendisinin de gayet hoş bir kraliçe olacağını düşünüyorum. Ve kraliyetin kurallarına uyum sağlamak için de çok çaba sarf etti. Uyguladığı stiletto kombinleri ise, gayet hoş. Hatta o stilettolarla onca saat nasıl ayakta kaldığını bazen düşünmeden edemem. Ki Hindistan’dı sanırım bir gezi sırasında bir ritüel gereği ayakkabılarını çıkarmak zorunda kalmıştı. O zaman ayak parmaklarının şeklinin sürekli yüksek topuklu ayakkabılar yüzünden bozulmaya başladığı gazetecilerin gözünden kaçmamıştı. Kraliyet kadınlarının yaşamları çok zor. Ve uymak zorunda oldukları kurallar da bazen çok saçma ve sıkıcı. Buna rağmen gayet iyi idare ediyor gibi görünüyorlar. Meghan Markle ise, tam da çılgın Prens Harry’nin evlenebileceği bir eşti doğrusu. Malum Prens Harry, kraliyet kurallarını hiçe sayması ve skandallarıyla tanınıyor. Meghan Markle da kuralları
  ezberleri bozan bir eş oldu. Kraliyet ailesi benim ilgimi çeker ve haklarında çıkan haberleri hep okurum. Bu paylaşımınız benim için çok keyifli oldu. Çok teşekkürler bu güzel paylaşımınız için. Sevgiyle kalın…

  1. Sevgili Gülhan Hanımcığım,
   Yazımı beğenmeniz beni çok mutlu etti.
   Gerçekten her 2 düşesin de günlük yaşamları çok zor; büyük performans gerektiriyor.
   Her an dünya basını tarafından fotoğraflanmak, hep mutlu ve kraliyete uygun gözükmek
   herhalde inanılmaz yorucudur.
   Her yaptıkları olay oluyor; bir ayakkabı olayı dünyada nasıl yorumlanıyor görüyorsunuz.
   Hayat asla kimseye dikensiz “gül bahçesi” vaat etmiyor.
   Düşes de olunsa hep çaba, hep yorulma, hep bir uğraşma gerektiriyor.
   Bakalım düşeslerin kraliyet kurallarıyla imtihanı nasıl devam edecek, merakla izlemedeyiz:)

   Yorumunuz için çok teşekkürler.
   Sevgilerimle

  1. 🙂 Kadın kadındır yorumunuza katılmamak elde değil Engin Bey.
   Ön planda ayakkabılar var ama işin esası epey derin bir mevzu:)
   Yorumunuz için çok teşekkürler.
   Selamlar, sevgiler

 2. Ben iki prensesi de begeniyorum. Topuklu ayakkabiyla bütün gün gezebilmek gercekten marifet. Megan in hamile olmadigina inanmiyorum yüzü dolgunlasti son zamanlarda. Insanlar ne merakli komplo teorileri yaratmaya 😂

  1. Gerçekten düşes olmak zor zanaat:)
   Hamile olmasa varis dünyaya getirmiyor denip eleştirilir, hamile kalsa bebeği başkası doğuracak denir…:)
   Her an böyle dedikodu kazanının ortasında kalmak çok yorucu olsa gerek.
   Ziyaret ve yorumunuz için çok teşekkürler.
   Sevgilerimle

  1. Gerçekten bazı kıyafetler stilettosuz pek olmuyor.
   Ama kalıbı(ayak tarağınızı sıkmayanlar) geniş olanlarıyla, topuğu da aşırı yüksek seçmezseniz
   sorunsuz kullanabilirsiniz.
   Ziyaret ve yorumunuz için çok teşekkürler.
   Görüşmek üzere, sevgilerimle

  1. Stiletto ayakkabılar çok çeşitli.
   Daha az topuklu olanları var, biraz daha spor görünümlü daha rahat giyilenleri var…
   Mutlaka size hitap eden bir çeşidi var.
   Stiletto her kadına yakışır, beğendiğiniz rahat ettiğiniz ve aynada “hah tam istediğim gibi”
   dediğiniz bir stiletto emin olun çok güzel durur 👌👍

  1. Çok teşekkür ederim; böyle olumlu ve motive edici geri dönüşler almak çok mutlu ediyor beni.
   Gelecekte yine değişik içeriklerde buluşmak üzere,
   Her daim ziyaretlerinizi beklerim.
   Selamlar, sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aslı TUNCA

14 yıl deneyimli bir stratejik pazarlama ve marka yönetimi insanı. Yaşamı stratejiler, sunumlar, lansmanlar ve eventler arasında geçer. Pazarlamayı, markaların evrenini aşkla sever; mesleğine düşkündür, ayakkabılara da :) Aşırı araştırır, çok düşünür, pek gezer, az yazar. Güzelliklere, inceliklere ve güzelliğin ardındaki felsefeye inanır. Hayatta attığımız adımlarda, ayakkabıların simgesel bir anlamı olduğunu düşünür.

Devamı Gelsin Derseniz

SHOEPERA e-mailing grubuna kaydolun; ücretsiz kulüp üyeliğini ve ayakkabı havadislerini kaçırmayın!

SHOEPERA'lılara katıldığınız için teşekkürler. Bu mesajı Shoepera abonesi olarak kulübe ücretsiz üye olma ve içeriklerden haberdar edilme tercihiniz sebebiyle almaktasınız. Ayakkabıların nabzını birlikte tutmak ve Shoepera'da olmaktan keyif almanız dileğiyle:) Aslı TUNCA

Bir şey ters gitti.

Scroll Ad 300*250 (In Post – 5-10 ve 15 . paragraflar sonrası)


Tüm İçeriklerime Göz At
Okura Özel Not

Sevgili Shoeperalılar,

Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü, yapılanması gereği ücretsiz kulüp üyeliklerini e-bülten abonesi olmanızla sunuyor.

Bu sebeple:

1.E-bültene abone olmanız,

2.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medyada paylaşmanız,

3. Shoepera’yı sosyal medyada beğenmeniz ve takibe almanız,

4. İçeriklere ilişkin yorumlarınızı paylaşmanız

5. Shoepera İçerik Planı’na katkı yapmanız benim için altın değerinde.

Bu sayede sizlere kaliteli çalışmalar sunup sunmadığımı görme fırsatı veriyorsunuz bana.

Zamanınızı ayırarak Shoepera’ya verdiğiniz tüm bu destekler için hepinize çok teşekkür ederim.

shares