Lady Gaga Ayakkabı Modelleri ve Düşündürdükleri

Ad Blocker Kullanıyorsunuz Galiba:)

Shoepera.com'a hoş geldiniz.Ad Blockerınızı shoepera.com için devre dışı bırakarak sitemde gezintinize hemen başlayabilirsiniz.Anlayışınız ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

Sevdiklerinle Paylaş:

Bundan böyle Shoepera’da yeni bir kategori altında ünlülerin ayakkabı seçimleri üzerinden yaşamlarını, yaratımlarını, duygu dünyalarını, ruhlarını ve karakterlerini de irdeleyelim diyorum; ne dersiniz?

 

Evet, bu sakin Pazar gününde sizlerle sıra dışı ayakkabılara sanatçının ayakkabılarıyla olan ilişkisi üzerinden bakalım istedim:

Lady Gaga Ayakkabı Modelleri içeriğiyle sizlerleyim.

 

Shoepera’nın sloganı “Ayakkabı Ruhun Arabasıdır”ın doğruluğuna daima tüm kalbimle inanmışımdır.

 

Buradan yola çıkarak ilham verici tarzlarıyla celebritylerin yaşamına ayakkabılarından ayna tutarken birinciliği gerçek bir “ “moda ve ayakkabı üstadı” diyebileceğim Lady Gaga’ya vererek başlasak fena mı olur?

 

Yaşamımıza girdiği günden bu yana pop dünyasında tsunamiler yaratan, skandallarıyla paparazzileri peşinden koşturan, hayranlarıyla sevecen ve çok farklı bir ilişkisi olan Lady Gaga ayakkabı tercihleriyle de daima bir fenomen olmayı başardı.

 

Gelin bu marjinal ve asi ruhlu özel kadına Lady Gaga ayakkabı modelleri üzerinden yola çıkıp daha yakından bakalım beraber.

Lady Gaga Ayakkabı Modelleri Ne Anlatıyor?

 

 

"lady gaga"

 

 

Madonna’nın tahtını bile sallamaya çabalayan, gerçek adı Stefani Joanne Angelina Germanotta olan İtalyan asıllı Amerikalı Lady Gaga kitleleri sıra dışı karakteri ve tarzıyla peşinden sürüklemeye devam ediyor.

 

11 yaşından itibaren manastırda eğitim görecek kadar koyu Katolik köklere sahip Lady Gaga’yı sahnede ilk kez marjinal tarzıyla gören babasının büyük bir şok yaşadığını hayranlarından saklamıyor😳

 

13 yaşından bu yana piyano baladları kompoze ediyor ve okul yaşamı boyunca sıra dışı ruhunun dışlanmasına sebep olduğunu ve o dönemlerden bugünlere dek ağır depresyon ve anksiyete bozukluğu yaşadığını da itiraf ediyor.

 

Lady Gaga’nın tarzı eleştirmenler ve dünya kamuoyu tarafından marjinal, ikonik veya avangard olarak tanımlanıyor.

 

19 yaşında cinsel saldırıya uğradığını ve bu korkunç olayın kendisini sonsuza dek değiştirdiğini açıklayan Lady Gaga, popüler kültürün yeni kraliçesi olmasının yanı sıra hayırseverliği ve aktivistliğiyle de tanınıyor.

 

Haiti depremi kurbanlarının aileleri, LGBT, kasırga mağdurları, engelliler, bakıma muhtaç hayvanlar üzerine sayısız destek faaliyetinin öncülüğünü üstlenmesine rağmen, global arenada temsil ettikleri ve politik savunularıyla Çin hükümeti tarafından “sakıncalı ve muhalif güçler” listesine alınmaktan kurtulamıyor.

 

"lady gaga ayakkabıları"

 

 

Kışkırtıcı sahne şovları, radikal duruşu ve markete giderken bile büründüğü marjinal stiliyle Lady Gaga ruhunun yansımalarını ayakkabılarında taşımaktan özel bir haz duyan bir sanatçı.

 

Öyle ki, moda literatürüne “Lady Gaga ayakkabısı” tabirini bile sokmayı başaran Gaga, ultra-yüksek platform topuklu ayakkabılar ile ayak anatomisine ve fizik yasalarına meydan okuyan Lady Gaga ayakkabı modelleri ile tarzını konuşturmaktan geri durmuyor.

 

İlk kez önemli bir prodüksiyonda yer alacağı zaman kemerli burnu beğenilmiyor ve “Bu burunla senden star olmaz” deniyor yüzüne karşı.

 

Kendini “cesur, özgün, depresif ve savaşçı” olarak tanımlayan Lady Gaga “burnuna kusur bulunup reddedilen, manastırda okumuş, Katolik özgüvensiz kız”dan bir pop ikonu yaratmayı başarıyor.

 

Eğer Gaga’nın ayakkabılarına bakınca gözleriniz yuvalarından fırlıyor ve “Bu topukların üstünde nasıl durabiliyor?” diyorsanız, bu da bir şey mi diyorum ve sizi şu yazımı da okumaya davet ediyorum👉👉👉“Runatolia 2019 Kadınları Topuklu Ayakkabı ile Koşturdu”

 

Sıra dışı tüm ruhlar gibi Gaga’nın kişisel ve sanat yaşamı da birçok çalkantıya, dedikodulara, skandallara sahne oluyor.

“Bu gördüğünüz kadına dönüşebilmek için ömür boyu çok çalıştığını” söyleyen Lady Gaga amacının tüm dünyadaki hayranlarına özgün ve kendileri olmada cesaret ve ilham vermek olduğunu söylüyor.

 

 

"lady gaga stilettoları"

 

Lady Gaga ayakkabı modelleri bana: “Ben kitleden farklıyım; tahmin edilemezim, sadece bana benzeyenim. Beni genel geçer etiketlere, tanımlara sıkıştırma” diye bağırıyor sanki.

 

Lady Gaga’nın kişisel stil arşivine bakınca Lady Gaga ayakkabı modelleri daha neler neler anlatmıyor ki, öyle değil mi?

 

Lady Gaga Ayakkabı Seçimi ve Grammy 2019

 

Birkaç gün önce Grammy ödüllerini toplayarak ipi göğüsleyen Lady Gaga’nın kırmızı halı kombini kendisinin avangard bir moda ikonu olduğu dikkate alınınca son derece sadeydi.

 

Yıllar boyunca aşırı cüretkar, marjinal ve agresif yansımalarla var olan Gaga, kariyerindeki dalgalanmalar ve iniş çıkışlar sırasında radikal stil değişiklikleri de yaşadı.

 

Metal, caz, elektronik derken müzikte el atmadık tür bırakmayan Lady Gaga, inanılması güç ama country stilini de denemişti Joanne albümü döneminde anımsarsınız.

 

O dönem avangard stilini, marjinal makyajları ve emsalsiz Lady Gaga ayakkabı modelleri ni de tamamen bir kenara koyup bol kuplu jeanler, salaş tişörtlerle ve makyajsız olarak ekranlara yansıyarak tüm dünyayı yine şoke etmişti.

 

 

Bu sadeleşme evresini “olgunlaşma” olarak açıklamıştı o sıralar.

Gel gelelim o albüm ve sadelik konsepti bir fiyaskoyla sonuçlanıp çakılınca Gaga için baş edilmesi güç bir hayal kırıklığı olmuştu bu.

 

Çünkü dünya Lady Gaga’yı agresif, radikal, çıkıntılı, hassas ve “arızalı” halleriyle sevmişti; onu Lady Gaga yapan buydu. “Marka olmak” kendi içinde daima yenilenirken özsel olarak “tutarlı” olmayı gerektirir.

 

Eğer Lady Gaga’nın ekstrem psikolojisini ve sıra dışı ayakkabı koleksiyonunu ilginç bulduysanız sizi bir diğer marjinal ayakkabı koleksiyoncusunun ibretlik yaşam öyküsünü okumaya davet ediyorum.

Hemen şurada: “Imelda Marcos Sendromu Nedir?”

 

Gaga’nın Grammy 2019 Töreni’ndeki kendi tarzına kıyasla sadeliği, risksiz silver elbise kupu ve ince tek bant klasik topuklu ayakkabıları çok sevilmedi yorumlara bakılırsa.

 

Lady Gaga ayakkabı modelleri, 7 saatte yapılan makyajları, “benim” diyenin giymeye cesaret etmeyeceği tasarımlardan yeniden vazgeçmesinde Gaga’nın ruhsal dönüşümü, olgunlaşması ve ödülleri toplayan “sığlıktan uzaklaşmaya davet” temalı “Shallow” parçasının sözleriyle düşündürdükleri mi etkili yoksa bu “sadeleşme” Gaga’nın sürekli göz kırpmaya devam ettiği Oskar heykelciği için bir hazırlık mı, ne dersiniz?

 

Lady Gaga gerçekten hassas ve isyankar ruhlu, çok yönlü, özel bir sanatçı mi yoksa müzik ve sinema endüstrilerinin kurguladığı şahane bir “pazarlama projesi” mi?

 

Shallow

Tell me somethin’ girl
Bana bir şeyler söyle kızım
Are you happy in this modern world?
Bu modern dünyada mutlu musun?
Or do you need more?
Yoksa daha fazlasına mı ihtiyacın var?
Is there somethin’ else you’re searchin’ for?
Burada aradığın bir şeyler mi var?

I’m falling
Düşüyorum
In all the good times I find myself longin’ for change
Tüm iyi zamanlarda kendimi değişimi özlerken buluyorum
And in the bad times I fear myself
Ve kötü zamanlarda kendimden korkuyorum

Tell me something boy
Bana bir şeyler söyle oğlum
Aren’t you tired tryin’ to fill that void?
Boşlukla doldurmaya çalışmaktan sıkılmadın mı?
Or do you need more?
Ya da daha fazlasına ihtiyacın mı var?
Ain’t it hard keeping it so hardcore?
Çetin cevip durmak çok zor değil mi?

I’m falling
Düşüyorum
In all the good times I find myself longin’ for change
Tüm iyi zamanlarda kendimi değişimi özlerken buluyorum
And in the bad times I fear myself
Ve kötü zamanlarda kendimden korkuyorum

I’m off the deep end, watch as I dive in
Ben derin uçurumdan dalış yaparken izliyorum
I’ll never meet the ground
Yerle asla tanışmadım
Crash through the surface, where they can’t hurt us
Yüzeyden çöktüm, bizi incitemeyecekleri bir yerde
We’re far from the shallow now
Biz artık sığlıktan uzağız

In the shallow, shallow
Sığlıktan, sığlıktan
In the shallow, shallow
Sığlıktan, sığlıktan
In the shallow, shallow
Sığlıktan, sığlıktan
We’re far from the shallow now
Biz artık sığlıktan uzağız

I’m off the deep end, watch as I dive in
Ben derin uçurumdan dalış yaparken izliyorum
I’ll never meet the ground
Yerle asla tanışmadım
Crash through the surface, where they can’t hurt us
Yüzeyden çöktüm, bizi incitemeyecekleri bir yerde
We’re far from the shallow now
Biz artık sığlıktan uzağız

In the shallow, shallow
Sığlıktan, sığlıktan
In the shallow, shallow
Sığlıktan, sığlıktan
In the shallow, shallow
Sığlıktan, sığlıktan
We’re far from the shallow now
Biz artık sığlıktan uzağız

Evet bugün celebritylerin ayakkabılarından yola çıkarak karakterlerine bakışta Lady Gaga ayakkabı modelleri ile sanatçının duygu dünyasının karmaşıklığına bir ayna tutmaya çalıştım.

Siz ne dersiniz? Shoepera’da hep konuştuğumuz gibi “ayakkabı ruhun arabasıdır” mı demeliyiz yoksa

“Show Business hedeflerine giden yolda planlı imajlar daima kazanır” diye mi okumalıyız bunu?

 

Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim. Yorumlarda paylaşır ve Shoepera’yı şuralarda takibe alırsanız da şahane olur; arayı açmayız😉👌👍😎

Instagram: Shoepera 

Twitter: Shoepera 

Pinterest: Shoepera

Bir sonraki içerikte buluşana dek tam siz’lik ayakkabılar ayaklarınızı süslesin👌👠✌

“Ayakkabı Ruhun Arabasıdır”

Sevdiklerinle Paylaş:

Yorumlar

Yorumunu Paylaş