Diyabet Ayakkabısı Nedir?

Sevdiklerinle Paylaş:

Hepinize Merhaba,

2018’in bu son paylaşımında moda ve trendlerden ziyade sağlık boyutuyla çok önemli bulduğum bir içerik konusuyla karşınızdayım: Diyabet Ayakkabısı Nedir? Evet yanlış okumadınız. “Diyabet ayakkabısı nedir?” konusunu ele alacağız bugün sizlerle.

Shoepera’da trendler, moda, dans ayakkabıları, stilettolar, bootiler var evet. Ama yaşam çok boyutlu ve içinde kimi zaman rahatsızlıklar, üzüntüler, sorunlar da var. Yaşamımda her ne yaptıysam daima yüzeysellikten kaçmaya, yaşamı derinlemesine deneyimlemeye, okumaya, araştırmaya ve öğrendiklerimi paylaşmaya çok önem veren biri oldum.

Madem ki Türkiye’nin ilk ve tek kadın ayakkabıları kulüp blogunu kurdum; ayaklarından sorun yaşayan kadın okurlarım için de çalışmalıyım diye düşünerek bu ve benzer içerikleri de hazırlamaktan sorumlu hissediyorum kendimi.

Diyabetli hastaların ayakları bu kronik rahatsızlıktan o denli etkileniyor ki, yanlış kesilmiş bir tırnak, minik bir nasır ya da plajda ayağı kesen bir deniz kabuğu doğru tedavi seçilip uygun ayakkabı kullanılmazsa ağır enfeksiyon ve amputasyonla (iyileşmeyen uzvun kesilerek alınması işlemi) sonuçlanabiliyor.👀😳😯

Evet maalesef bu denli kritik bir rahatsızlık bu ve diyabet hastalarına ülkemizde çoğu kez üstünde sadece “ortopedik ayakkabı” etiketiyle satılan ancak tıbbi gereklilikleri taşımayan ve özellikleri tüketiciye doğru düzgün anlatılmayan ayakkabılar satılıyor. Eğer diyabet ayakkabısı nedir ne değildiri okurken bir de “ortopedik ayakkabılar” ile ilgileniyorsanız şu yazımı da okumak isteyebilirsiniz: “Bir Ayakkabının Ortopedik Olduğu Nasıl Anlaşılır?” 

diyabetik ayak
diyabet-ayakkabisi-nedir-terapotik-ayakkabi

Diyabetli bireyler nüfusumuzun yaklaşık %11’ini oluşturuyor. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği enfeksiyon kapmış bir diyabetik ayak nedeniyle maksimum 3 yıl içinde yaşam kaybı yaşanabildiğini, bu sağlık sorunun kanserden daha vahim olduğunu ifade ederek diyabet ayakkabısı seçimi üzerinde önemle duruyor.

Bu konuda sıkıntı yaşayan o kadar çok diyabet hastasına denk geldim ki, 2 ay boyunca yerli ve yabancı ortopedi ve travmatoloji otoritelerinin tüm güncel akademik yayınlarını, önermelerini tek tek inceleyerek araştırdım.

Elbette bu paylaşımımın hiçbir tıbbi iddiası yoktur ve doktorunuzun tanı, teşhis ve tedavi yöntemlerinin yerine geçemez. Sadece doktorunuzun tavsiyesiyle bir diyabet ayakkabısı satın almanız gerektiğinde üründe aramanız gereken özellikleri etraflıca paylaşarak doğru kadın diyabet ayakkabısı seçiminize yardımcı olmayı ve eğer bir diyabet hastasıysanız sıkıntılarınızı bu bilgi paylaşımıyla bir nebze olsun hafifletebilmeyi hedefliyorum bu içeriğimle.

Bu nedenlerle “Ayakkabı Ruhun Arabasıdır” mottosuyla yola koyulan Shoepera’da halk arasında “şeker ayakkabısı” olarak da anılan, bazı akademik kaynaklarda ise terapötik ayakkabı, terapötik diyabet ayakkabısı şeklinde de ifade edilebilen diyabetik ayakkabı özellikleri ve diyabet ayakkabısı nedir konusuna beraberce el atalım istedim. Buyurun bu taraftan…

Diyabet Ayakkabısı Nedir?

seker-ayakkabisi-diyabet-ayakkabisi-nedir

Diyabet Ayakkabısı, nam-ı diğer şeker ayakkabısı bir moda kategorisini değil tıbbi gereklilikleri karşılayan özel bir ayakkabı türünü ifade ediyor. Tıp otoritelerince resmi olarak “diyabet” teşhisi konmuş bireyler için özel olarak üretilen, diyabetik ayaklarda gelişen deformasyonları, ödemi, mantar sorununu, parmak içi yaralanmalarını önleyen, ayağı dış darbelerden, enfeksiyondan, travma ve şok durumundan mümkün olduğunca koruyan ve uluslararası tıp otoritelerince belirlenen özelliklerde üretilmiş, diyabet tedavisini destekleyen ve tamamlayan ayakkabılar diyabet ayakkabısı olarak adlandırılıyor.

Diyabet hastalarının sadece “ortopedik ayakkabı” tercih etmeleri, sağlık risklerini minimize etmek için yeterli olmuyor. Diyabet ayakkabısı aynı zamanda ortopedik özellikler de taşımak durumunda ama her ortopedik ayakkabı diyabetik ayaklar için uygun ve yeterli değil. Dilerseniz diyabet ayakkabısı nedir ‘e ve nasıldır’a daha yakından bakalım.  Bakın tıp normlarına uygun diyabet ayakkabısı özellikleri nelermiş? Diyabet ayakkabısı ne işe yarar mış?

Diyabet Ayakkabısı Özellikleri Nelerdir?

Tedavi sürecini olumlu etkileyen doğru bir diyabet ayakkabısında ortopedik ve travmatoloji otoritelerince belirlenmiş şu diyabet ayakkabısı özellikleri çok kritik:

diyabet-hastalari-ıcın-tasarlanmis-ayakkabi
diyabet-ayakkabisi-nedir-diyabet-ayakkabisi-ozellikleri
 1. Kapalı Burun: Açık burunlu modeller ayak parmaklarını darbe,zedelenme ve yaralanmalara karşı savunmasız bırakıyor.
 2. Yuvarlak Burun: Oval veya Sivri burunlu ayakkabılar diyabet hastaları için kesinlikle kaçınılacak ayakkabılar arasında yer alıyor. Yuvarlak burunlu diyabet ayakkabısı modelleri ayak parmaklarının sıkışması, üstüste binmesi, parmak arasında oluşabilecek terleme, mantar v.b. sorunlara karşı ayakları koruyor.
 3. Topuksuzluk: Ökçeden kaçınmak gerekiyor diyabet ayakkabısı seçerken. Diyabet ayaklarda çeşitli deformasyonlara, denge kayıplarına yol açabiliyor ve topuklu modeller diyabetli ayaklarda sorunları iyice pekiştiriyor. Estetik görünüm ihtiyacı çok yoğunsa ayak sağlığı uzmanları maksimum 2,5 cm’e kadar topuklu diyabet ayakkabısı seçilebileceğini belirtiyor. Ama mecburi olmadıkça topuklu giymenin hiç önerilmediğini vurgulamak isterim.
 4. Geniş Kalıp: Ayaklar ince uzun yapıda olsa bile, diyabet ayakkabısı satın alırken mutlaka geniş kalıplı modellere yönelmek ve ayakların esnek kalmasını, hava almasını sağlamak gerekiyor.
 5. Dikişsiz Astarlı: Şeker ayakkabısı seçmede kritik bir boyut da astardaki dikişler. Dikişli modeller yürüyüş sırasında ayakla sürtünmelerde çok ciddi yaralanmalara ve enfeksiyona sebep olabiliyor.
 6. Akıllı Sünger Doku: Olanaklıysa diyabetik ayakkabı alırken akılı sünger dokular tercih edilmeli. Bu doku darbe ve şok önleyici, ayakların mevcut ısısını koruyucu ve hava geçirgenliği sağlayan bir özellikte.
 7. Kalın Enli Bağcık veya Cırcırtlı Yapı: Diyabetik ayak çok ciddi ağrı ve ödem sorunu sorunu yaşayan bir ayak. Gerekli hallerde ayakkabının enine müdahale edebilmek ve ayağı rahatlatmak için kalın bağcıklar ve ayarlanabilir “cırtcırtlı” diyabet ayakkabısı tercih etmek neredeyse hayat kurtarıyor.
 8. Süspansiyonlu İç Taban: Yürüyüş esnasında ayakucu-topuk hareketini ayağa yaptırırken diyabetik ayakların zorlanmadan esnek bir biçimde yürümesini kolaylaştıran süspansiyonlu iç taban ayağın konforunu artırıyor ve eklem zorlanmalarını azaltıyor.
 9. Bakteri Barındırmayan Doğal Malzeme: Ayakların ıslak veya nemli kalması, banyo sonrası iyi kurulanmamış diyabetik ayaklar, terleme ve benzeri nedenler diyabet hastalarının ayaklarında tehlikeli bakteri oluşumuna zemin hazırlıyor. Diyabetik ayakkabı satın alırken bakteri barındırmayan ve ayak sağlığı dostu materyallerden üretilmiş modellere yönelmeniz riski hafifletecektir.

Aşağıdaki videoda diyabet ayakkabısı özelliklerini daha yakından inceleyebilirsiniz: 👇👇👇👇👇👇

 

Diyabet Ayakkabısı Kullanılmazsa Nelerle Karşılaşabilirsiniz?

Ülkemizde diyabet görülme oranları %10’ları aştığı için bu rahatsızlığı kanıksama, sorun büyüyene dek önemsememe yaklaşımı görülebiliyor maalesef. Eğer teşhis konur konmaz doğru tedavi planına başlayıp doktorunuzun tavsiyesine paralel bir diyabet ayakkabısı edinmezseniz maalesef riskler çok büyük:

diyabet hastalığı olan enfeksiyonlu ayak
diyabetik-ayak-diyabetik-ayak-amputasyon
 1. Ayaklarda dolaşım bozukluğu
 2. Nörolojik problemler ve ayakta his kaybı
 3. Ayak tabanında ve parmaklarda yaralanmalar
 4. Ayaklarda gelişebilecek ülserleşmeler
 5. Kapanmayan ayak yaralarının enfeksiyon geliştirmesi
 6. İlerleyen enfeksiyonun ayak kemiklerine ilerlemesi
 7. Ayaklarda süreklilik gösteren ağrılar ve şekil bozulmaları
 8. Yürümeyi neredeyse olanaksızlaştıran ödem gelişmesi
 9. İlerleyen ülserleşme ve enfeksiyon sonucu parmak veya ayağın ampütasyonu  iyileşme olasılığı olmadığı saptanan organın kesilerek bedenden ayrılması)

Evet işte tedaviyi tamamlamada bu denli kritik bir alışveriş diyabet ayakkabısı alışverişi. Bu diyabetik ve terapötik ayakkabı öneminin ülkemizde tam olarak fark edilmesini, bu alanda daha yenilikçi teknolojilerle diyabet ayakkabısı özellikleri konusunda daha ileri bilimsel çalışmalar yapılmasını tüm kalbimle diliyorum.

Diyabet Ayakkabısı Nasıl Kullanılır?

diyabet-ayakkabisi-fotografi
diyabet-ayakkabisi-nedir-şeker-ayakkabisi

Diyabet ayakkabısı seçiminizi doktorunuzdan görüş alarak yaptığınızda işimiz henüz bitmiyor. Diyabetik ayak çok hassas olduğundan kendisine özel üretilmiş diyabetik ayakkabı bayan modelleri rutinden farklı bir bakım istiyor. İşte diyabet ayakkabısı nedir, diyabet ayakkabısı ne işe yarar acaba diyenleriniz için bu özel ayakkabıları koruma ve bakım kuralları:

 1. Ne denli kirlenmiş olursa olsun diyabetik ayakkabınızı asla makinede yıkama yöntemini seçmemelisiniz.
 2. Anti-alerjik, PH değeri doktorunuzca onaylı ve ayaklarınızda tahrişlere yol açmayacak natürel temizleme ürünleri tercih etmelisiniz.
 3. Duş, deniz veya banyo sonrası ayaklarınızı beyaz havlularla çok dikkatle kurulamadan ve en ufak bir nemlilik kalmadığına emin olmadan ayakkabılarınızı giymemeyi tercih etmelisiniz.
 4. Diyabet ayakkabısı için mümkünse ayrı saklama kutuları edinmeli ve ayakkabınızın diğer aile üyelerinin ayakkabılarıyla temas etmesini önlemelisiniz.
 5. Diyabet ayakkabınızı mümkün olduğunca boyamamayı ve enfeksiyon riskini azaltmak için doktor onaylı renksiz cila ürünlerini tercih etmelisiniz.

Evet, diyabet ayakkabısı nedir, diyabetik ayakkabı özellikleri nelerdir konulu içeriğimin sonuna geldik. Eğer diyabet teşhisi aldıysanız ve kendinize bir diyabet ayakkabısı satın alma/yaptırma düşünceniz varsa bu içeriğimle size bir nebze olsun fikir verip veremediğimi yorumlarınızda paylaşırsanız çok mutlu olurum. 

Diyabet ayakkabısı nedir içeriğimi yararlı ve bilgilendirici bulduysanız sosyal medyada paylaşarak diyabet ayakkabısı edinmeyi planlayan kadın okurlara ulaşmasında Shoepera’ya destek olursanız 2 misli mutlu olurum.

2018’in bu son içeriğinde yeni yılın hepinize önce sağlık sonra keyif, neşe, coşku, mutluluk, aşk, dostlar, yeni kariyer fısatları ve dilediğiniz ne varsa hepsini EKSİKSİZ bir bir getirmesini diliyorum.😘

2019’unuz efsane ve şahane ayakkabılarla dopdolu geçsin.💖👠💖👢💖👟💖👗😘🎶👌🎈🎵✔

Sevdiklerinle Paylaş:Comments

 1. Diyabet ayakkabısı olduğunu bilmiyordum 🙈ilk kez şimdi senden öğrenmiş oldum .
  Çevremde diyabet hastası bir iki tane tanıdığım var ve onlarinda bunu bildigini sanmıyorum.
  Mutlaka haber vereceğim yazını paylaşıyorum izninle Facebook Renkli blog sayfam da herkesin okuyup bilinçlenmesi icin .
  Çok teşekkür ediyorum sevgili Aslı hanımcım sevgiler saygılar 💞💞💞
  Yeni yılınız şimdiden arzu ettiğiniz gibi gelsin ve öyle devam etsin 🎉

  1. Yazımı paylaştığınız için çok çok teşekkür ederim Seyhan Hanımcım. 1 çift ayakkabı ve doğru doktor bu hastalıkta çok şeyi değiştirebiliyormuş gerçekten. Umarım diyabet teşhisi almış ayakkabı severlere bir yarar sağlayabilirim. Destekleriniz, nazik yorumlarınız için kocaman teşekkürler. Sevgilerimle 💖

  1. Ne kadar çok kişi haberdar olursa o kadar iyi. Çok sevindim. Bir ayakkabı bazen ne kadar önemli olabiliyormuş ben bu içeriği hazırlarken öğrendim. Ara sıra bu konuyu ele almaya devam edeceğim. Sevgilerimle 💖

 2. Yalnız değilim bu konuda ben de ilk kez duyuyorum böyle bir ayakkabının varlığını çok özel bir bilgi bu umarım diyabet hastaları bu faydalı posta denk gelir de ayakkabıdan faydalanabilirler. Ellerine sağlık yine harika bir konu Aslıcım severek okuyorum yazılarını 🙂 Sevgilerimle.

  1. Beğenmene çoook sevindim; ben de hafta sekiz gün dokuz senin blogdayım.)Umarım minimini bile olsa bir fayda sağlayabilirim diyabet hastalarına. Ziyaretin için çok çok teşekkürler. Sevgilerimle 💖

 3. Diyabet ayakkabısını gerçekten de hiç duymamıştım. Aslında ne kadar önemli bir şeymiş diyabet hastaları için. Üstelik modelleri de gayet güzel ve çok rahat görünüyorlar. Bugün sayenizde yine güzel bir bilgi öğrenmiş olduk. Çok teşekkürler

  1. Birçok modelini inceledim Gülhan Hanımcım. Gerçekten çok özel ve rahat ayakkabılar. Gerçek diyabet ayakkabılarının parmak kesilmelerini, enfeksionları bile önlemeye yardım ettiğini öğrenince bu konuyu ele almak istedim. Ziyaretinize, nazik yorumlarınıza kocaman teşekkürler. Sevgilerimle 💖

  1. Yararlı bulduysanız çok sevindim. İşte o zaman tüm o araştırmalar yorulmalar yerini bulmuş gibi hissediyorum ve çocukça bir sevince kapılıyorum. Gönül isterdi ki bir bilim insanı olup b rahatsızlığa kesin çözüm geliştireyim ama ne yapalım, elimizden şu aşamada gelen bu. Ziyaretiniz ve yorumunuz için çok teşekkürler. Sevgilerimle

  1. Yararlı bulmanıza çok sevindim. Ben de bu konuyu araştırma aşamasında öyle diyabetli ayaklara şahit oldum ki, çok üzüldüm ve bu ayakkabıların önemini dile getirmek istedim. Ziyaretiniz ve yorumunuz için çok teşekkürler. Selamlarımla

 4. Diyabet şakaya gelmez bir hastalık.
  Hastanın kendisine çok dikkat etmesi gerekir. Çorabı da özel ama ayakkabısını duymamıştım.
  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

 5. ayağımda düz taban sorunu var ve ortapedik ayakkabı kullanmaya özen gösteriyorum. diyabetik ayakkabıyı ilk defa duydum ve özelliklerini okuduğumda muhakkak tercih etmem gerektiğini anladım. özellikle ayak yaraları ve su toplaması sorunu bende çok oluyor. faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ediyorum

  1. Faydalı bulmanıza çok sevindim. Konuyu araştırmaya başlarken ben de bu kadar zorlu bir hastalık olduğunu açıkcası bu kadar bilmiyordum. Şeker sorunlu ayakların durumunu ve bu ayakkabı örneklerini inceleyince mutlaka bu konuda bir şeyler yapmalıyım dedim. Ziyaretiniz ve yorumunuz için çok teşekkürler. Selamlar, sevgiler

  1. Gerçekten öyle Esra Hanım. Ülkemizde özellikle ekonomik nedenlerle tek tip veya uygun olmayan özellikte ayakkabı seçimi yapılabiliyor. 2019’da bu konuda Shoepera’da özel çalışmalar yapmak istiyorum. Özellikli ayakkabılara daha kolay erişim sağlanması, ekstra avantajlar sunulması v.b. Ziyaretiniz ve yorumunuz için çok teşekkürler. Her daim beklerim. Selamlar, sevgiler

  1. Sevgili Emine Hanım,
   Yazımı yararlı bulmanız beni o kadar mutlu etti ki…
   Böyle yorumlar almak hepimizi çok motive ediyor daha iyisini yapmaya.

   Ziyaretiniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Sizi her daim Shoepera’da görmekten çok mutlu olurum.

   Sevgilerimle

 6. Ortağım bu konuda çok sıkıntı çekti diyabet hastasıydı ama kunduradan başka giymiyordu ayağında sıkıntı oldu yara çıktı ayağını zor kurtardık.şimdi ortopedik ayağını rahat ettiren ayakkabılar giyiyor.Tamda bu nedenle çok mühim ve hastalar için faydalı ve dikkat edilmesi gereken bir konu çok faydalı olacağına inandığım bir yazı emeğinize sağlık

  1. Diyabet ayakkabısı yazımı beğenmenize çok sevindim Engin Bey.
   Diyabet rahatsızlığı yaşayan kişiler için ayakkabı alışverişi yapmak gerçekten zorlayıcı oluyor çevremde tanık olduğum kadarıyla.
   Dilerim diyabetik ayakkabılar konusunda daha yenilikçi tasarımlar yapılır ve diyabetin yol açtığı sorun ve üzüntüler bir nebze olsun hafifler.
   Selamlar, sevgiler

  1. Çok sevindim bu yazımı duyuracağınızı öğrendiğime.
   Çok teşekkür ederim.
   Bu konuda epeyce bilgi ve ürün eksiği var piyasalarda ve insanlar çok sıkıntı yaşıyor.
   Desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.
   Her daim beklerim Shoepera’da sizi.

   Sevgilerimle

 7. Diyabet ayakkabısı ilginçmiş ayakkabı seçimi çok önemli bir konu gerçekten sonuçları kötü oluyor.Yorucu bir günde aşırı yüksek ayakkabıları tercih etmiştim 4 yıl oluyor nerdeyse günün sonunda ayağımın altında bir nasır oluştu ve hiç geçmedi hala orada duruyor ve bazen acı veriyor.

  1. O konuda bir çalışmam var; yakında sizlerle paylaşacağım.
   Ayakkabı kaynaklı nasır v.b. sorunlar için pratik ve etkili öneriler yazımın işinize yarayabileceğine inanıyorum.
   Nasır bir kez oldu mu, acısı fena gerçekten.
   Görüşmek üzere,sevgilerimle

 8. Yazınızı okudum, diyabet ayakkabısını da sizin yazınız ile öğrendim, zaten ayakkabılar topuklu olmamalı, hele ki bayanların topuklu ayakkabı sevdasından vazgeçmeleri gerekir… Bütün sinirler ayaklarımızın altında birleşir bu yüzden uzak doğuda ayak masajı çok tercih ediliyor. Vücudumuzun bütün ağırlığını ayaklarımız taşıdığının farkına varıp ayaklarımızı öyle hoyratça kullanmayalım, kıymetini bilelim

  1. Çok teşekkür ederim ziyaretinize.
   Bu diyabet ayakkabısı konusunu çok önemsiyorum.
   Shoepera’nın içerik planında bu konuda detaylı başka çalışmalarım da olacak.

   Zorlansak da, bedene kattığı zarafet sebebiyle topukludan çoğu zaman vazgeçemiyoruz.
   Elbette ayak sağlığını göz ardı etmeden seçimler yapmalıyız; ayak sağlığı çok kritik
   bir konu.
   Yorum ve görüşlerinizi Shoepera’da her zaman görmekten mutlu olurum.
   Selamlar, sevgiler

 9. Ortopedik ayakkabıların diyebet hastarının üzerinde gerçekten etkisi var. Bu paylaşım yerinde oldu bugun daha bu olaya şahit oldum. Arkadaşım eşini hastaneye götürdü 5 saat boyunca ayakta kaldığını söyledi. Ayakları ciddi anlamda kötüydü yanlış ayakkabı kullanımı yüzünden baş parmağı diyabet hastası olduğu için morarmıştı komple.

  1. Hiç sormayın; ben de diyabet hastası arkadaşlarımla ayakkabı alışverişine gittiğimizde durumun zorluğunu kavradım.
   En küçük yaralanma veya ayakkabının ayağı vurması, sıkması gibi durumlar diyabet hastalarına çok zor anlar yaşatıyor.
   Dilerim diyabetik ayakkabı üretiminde ve çeşitlerinde artış olur ve bu tüketicilerin bir nebze olsun rahatlamaları sağlanır.
   Ziyaretiniz ve yorumunuz için çok teşekkürler.
   Sevgilerimle

  1. Yazıyı beğenmenize çok sevindim Mehmet Bey.
   Bu diyabet rahatsızlığının ayaklarda bu denli büyük sorunlara yol açtığını ben de yakın zamanda diyabetli dostlarımızla ayakkabı alışverişine gidince öğrendim. Dilerim bu alanda rahatsızlığa özel farklı diyabet ayakkabıları üretilir ve hastalar bir nebze olsun rahatlatılabilir.
   Ziyaretiniz için çok teşekkürler.
   Gelecek yazılarda görüşmek üzere,
   Selamlarımla

 10. Ne yazık ki ülkemizde hala pek bilinmeyen ya da bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmediği bir konu diyabet ve diyabet ayakkabısı. Oysa, dengeli bir yaşam ve diyabet ayakkabısı gibi özel olarak üretilen ve diyabet hastalarının konforuna yönelik diğer çalışmalarla bu hastalık çok daha sorunsuz hale gelebilir. Muhtemelen bu hastalıktan muzdarip olan bir çok kişi diyabetliler için ayakkabı üretildiğinden bihaber. Bu anlamda yazınız diyabet hastalarına ilaç gibi gelecektir. Kaleminize sağlık 🙂

  1. Gerçekten diyabetik ayak hastaları o kadar zorluyor, o kadar hayat kalitesini etkiliyor ki bu konuda ülkemizde ne kadar çalışma yapılsa az.
   Diyabetik ayaklar için üretilmiş çok az ayakkabı çeşidi var ve tanıtım yeterince yapılmıyor maalesef.
   Dilerim bu yazı minicik de olsa bir yarar sağlayabilir.
   Ziyaretiniz için çok teşekkürler.
   Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aslı TUNCA

14 yıl deneyimli bir stratejik pazarlama ve marka yönetimi insanı. Yaşamı stratejiler, sunumlar, lansmanlar ve eventler arasında geçer. Pazarlamayı, markaların evrenini aşkla sever; mesleğine düşkündür, ayakkabılara da :) Aşırı araştırır, çok düşünür, pek gezer, az yazar. Güzelliklere, inceliklere ve güzelliğin ardındaki felsefeye inanır. Hayatta attığımız adımlarda, ayakkabıların simgesel bir anlamı olduğunu düşünür.

Devamı Gelsin Derseniz

SHOEPERA e-mailing grubuna kaydolun; ücretsiz kulüp üyeliğini ve ayakkabı havadislerini kaçırmayın!

SHOEPERA'lılara katıldığınız için teşekkürler. Bu mesajı Shoepera abonesi olarak kulübe ücretsiz üye olma ve içeriklerden haberdar edilme tercihiniz sebebiyle almaktasınız. Ayakkabıların nabzını birlikte tutmak ve Shoepera'da olmaktan keyif almanız dileğiyle:) Aslı TUNCA

Bir şey ters gitti.

Scroll Ad 300*250 (In Post – 5-10 ve 15 . paragraflar sonrası)


Tüm İçeriklerime Göz At
Okura Özel Not

Sevgili Shoeperalılar,

Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü, yapılanması gereği ücretsiz kulüp üyeliklerini e-bülten abonesi olmanızla sunuyor.

Bu sebeple:

1.E-bültene abone olmanız,

2.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medyada paylaşmanız,

3. Shoepera’yı sosyal medyada beğenmeniz ve takibe almanız,

4. İçeriklere ilişkin yorumlarınızı paylaşmanız

5. Shoepera İçerik Planı’na katkı yapmanız benim için altın değerinde.

Bu sayede sizlere kaliteli çalışmalar sunup sunmadığımı görme fırsatı veriyorsunuz bana.

Zamanınızı ayırarak Shoepera’ya verdiğiniz tüm bu destekler için hepinize çok teşekkür ederim.

shares