Topuklu Ayakkabı ile Parfümün İkonik Buluşması: Carolina Herrera Good Girl EDP

Ad Blocker Kullanıyorsunuz Galiba:)

Shoepera.com'a hoş geldiniz.Ad Blockerınızı shoepera.com için devre dışı bırakarak sitemde gezintinize hemen başlayabilirsiniz.Anlayışınız ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

Sevdiklerinle Paylaş:

Malum, Shoepera kadın ayakkabıları odaklı bir clubblog. Shoepera’da biz kadınların yaşamında önemli yeri olan dekorasyon, kişisel bakım, kozmetik ve benzeri kategorilerde içerikler yer almıyor. Kozmetik alanında halihazırda o kadar başarılı Türk blogger ve vloggerlarımız var ki, ben de her birini büyük beğeniyle takip ediyorum. Bugünkü içeriğim bir “kozmetik içeriği” değil tamamen benim topuklu ayakkabı tutkumun yansıması:)

Kadın ayakkabıları ile ilintili her konu benim ilgi alanıma girdiğinden, bir istisna yaparak sizlerle müdavimi olduğum parfümümü paylaşmak istiyorum bugün: Carolina Herrera Good Girl EDP. Topuklu ayakkabı ve parfümü olağanüstü estetik şekilde buluşturan Herrera, bu parfümle bana göre kocaman bir alkışı hak ediyor.👌👍👠😍😍😍

Biz kadınların alışverişine en özen gösterdiğimiz eşyalarımız arasında inanıyorum ki, topuklu ayakkabı ve parfümler ilk 3’e giriyor rahatlıkla. Doğru ayakkabıyı, rüya stilettoyu, rahat ve şık sandaleti bulana dek nasıl onlarca modeli giyip çıkarıp deniyorsak (👉👉👉Bkz. “Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?”  ) aynı uğraşmalı süreci parfüm seçimi yaparken de geçiriyoruz. Yine eminim ki, ruh halimizi, kişiliğimizi en iyi yansıtan ayakkabı ve parfümü ararken hepimiz kimi zaman hatalı seçimler de yapıyoruzdur.

İşte Carolina Herrera Good Girl EDP benim dünya görüşümü ve kişiliğimi en iyi yansıttığına inandığım,”İşte budur.” dediğim, kalbimi çalan o özel parfüm olmayı başardı. Gelin benim gibi bir topuklu ayakkabı tutkununun pas geçmesine imkan olmayan, kadınlar arasında “ayakkabı şeklinde parfüm” , “stiletto şişeli parfüm” olarak da anılan bu özel parfüme yakından bakalım.👀

Carolına Herrera Parfüm Nasıl Bir Koku? Good Gırl EDP Bize Ne Anlatıyor?

stiletto-siseli-parfum-good-girl

ayakkabı-siseli-parfum-carolina-herrera-edp

Daha içeriğine, notalarına geçmeden 100 metreden şişe tasarımıyla bizi gafil avlayan ve kendine çeken bir parfüm bu. Tasarım, çok zarif ve estetik bir stilettonun şişeye yansıtılmasıyla resmen kadınlığa ve çekiciliğe bir övgü niteliğinde. Zaten topuklu ayakkabı başta olmak üzere kadın ayakkabısı radarı olan bünye dayanamayarak hipnotize olmuş gibi anında şişeye doğru uzanıyor.👗👜👠💄🎶

Ünlü model Karlie Kloss tarafından tanıtılan Carolina Herrera Good Girl EDP, lansmanından itibaren(2016) dünya parfüm beğeni sıralamalarını altüst ettiği gibi, dünyanın en saygın parfüm otoritelerince de büyük beğeni topladı. Şişesi böyle şahane olan bir parfümü elinize aldığınızda ne düşünürsünüz: “Lütfen bu koku şişenin vaat ettiklerini gerçekleştirsin ve bu benim imza parfümüm olsun.” İşte bu parfüm tam olarak bunu başarıyor.👌

Bu kült şişe dizaynı oldukça etkileyici ve şık bir kutuyla sunuluyor. Açar açmaz rüya stilettonuzu da bulmuş oluyorsunuz.😉  Feminitenin en önemli simgelerinden olan topuklu ayakkabı bu parfümün ikonik şişesinde efsane bir stiletto şeklinde yorumlanıyor. Ya gold detaylı çivi topuk için ne demeli?

Elinize aldığınızda daha denemeden “Ben naif değilim, çok sade değilim, iddialıyım, çekincem yok ve kadınsıyım.” diyen kült şişe tek kelime etmeden bizimle konuşuyor resmen.💞 Bu şahane parfüme en uyacak ayakkabı modelleri önerilerim için şu içeriğimi de okumayı sevebilirsiniz:“Efsane Yılbaşı Ayakkabı Modelleri ile Yılbaşı Şıklığı” 

Şişenin görüntüsündeki korkusuz kadınsılığa karşın, isminin “Good Girl” oluşu çekici bir ironiyi ortaya koyuyor. Her kadının içindeki çalkantılar, çelişkiler, zıtlıklar, mod değişiklikleri ve ön yargıların yanıltıcılığı gibi birçok nüansa vurgu yapan sıra dışı bir parfüm. Hepimiz gibi. 😉

Floral (çiçeksi) parfüm grubunun çarpıcı üyelerinden olan Carolina Herrera Good Girl EDP açılış notalarında bizi kahve ve badem karışımıyla sarıp sarmalıyor. 30’u aşkın kült kokunun tasarımcısı Louise Turner’ın parfümörlüğünü yaptığı koku orta notalara geldiğimizde bizi güçlü bir yasemin ve ardından sümbülteber ile etkisi altına alıyor.

topuklu-ayakkabı-siseli-imza-parfum

topuklu-ayakkabi-imza-parfum_mini

Son yıllarda sayısı çok artan o aşırı şekerli ve yapay kokan parfümlerden çok farklı; sıcak ve sarıp sarmalayan, siz yürürken ardınızda iz bırakan bir bulut gibi. Bendeki ilk lanse edilen klasik versiyonu. Siz kırmızı, beyaz, legere gibi farklı versiyonlarını da denemek isteyebilirsiniz. Zaten şu şişeleri görüp de denememek olanaklı mı?😍👀💖 Bir tanesi inanıyorum ki mutlaka sizin için.

Girilen ortamda fark edilirliği oldukça yüksek bir parfüm olan Good Girl EDP’nin silajı orta-yüksek. Eau de parfum formunda olduğu için kalıcılığı 5 saati aşıyor. 50 ml ve 80 ml’lik boyutlarda. Parfüm endüstrisinin starları arasında bulunan “tonka fasülyesi” ile dip notalarda şahane bir kapanış yaptığını da eklemeden geçmeyeyim. Sırf bu şahane şişe dizaynı için dahi alınası😎👍💞

 

Topuklu Ayakkabı Tutkunları Bu Parfümü Nerede, Ne Zaman Kullanmalı?

Carolina Herrera Good Girl Parfüm

ayakkabi-seklinde-parfum-stiletto-siseli-parfum

Oldukça güçlü ve “Dünyadan korkmuyorum; ben buradayım.” diyen bir parfüm bu. Lansmanında ağırlıklı olarak 30+ yaş grubu kadın tüketicilerin hedeflendiğini söyleyebilirim. “Belli belirsiz, çok sakin bir parfümüm olsun; sadece temizlik kokayım.” diyenleriniz bu parfüme biraz çekinceli durabilir. Sonuçta parfüm çok kişisel ve sübjektif bir seçim ve beğeni meselesi.

Çok genç yaşlar için “fazla iddialı veya ağır” kalabilir. Gerçi ben parfümde yaşa çok takılan birisi değilim. Denersiniz ve sizi iyi temsil ettiğini, ruh halinizi yansıttığını düşündüğünüz her parfümü seçebilirsiniz bence. Ama bu koku gerçekten 20’ lerin başı için “fazla belirgin.”

Her ne kadar ülkemizde ağır parfümleri gündüz ve hatta ofiste bile kullanma eğilimi varsa da bu parfümün çok net sonbaharkış kokusu ve geceye uygun olduğunu söylemeliyim. Akşam yemekleri, davetler, kokteyller, resepsiyonlar, yılbaşları, galalar, milongalar gibi etkinliklerde haute couture parçalarla, abiye kombinlerinizle, topuklu ayakkabı ile rahatlıkla ve çok beğenerek kullanabileceğiniz kadınsı ve çok özel bir parfüm bu. Bence.😍

Carolina Herrera Modaevi Nasıl Markalaştı?

10 yılı aşkın süredir halk arasında “marketingci” denen birisi olduğum için sevdiğim markaların tarihlerini, marka konumlandırma stratejilerini, kurucularının biyografilerini, markanın gelişimini araştırmaya da bayılıyorum. Topuklu ayakkabı ile parfümü böylesine kült biçimde buluşturan Carolina Herrera’nın nasıl bugünkü konumuna geldiğinden de bahsetmezsem olmaz.

Carolina Herrera çok küçük yaşlarından itibaren tasarım dünyasında ve moda endüstrisinde büyük ses getireceğinin sinyallerini veriyor. Kendi kendine minik amatör atölyeler kurup küçücük yaşında bin bir çeşit bitkiyi ve esansiyel yağı harmanlayıp kendince özel iksirler hazırlayan çok özel bir insan. Kimseye göstermediği kıyafet tasarımlarını gizli gizli amatör portfolyolar haline getirmekten de geri durmuyor.

 Smokinlerden Parfümlere Herrera Serüveni

Moda-tasarimcisi-Carolina-Herrera

carolina-herrera-kimdir

1980’lerin başında bu amatör çizimlerinden oluşan 24 parçalık ilk “haute couture” koleksiyonunu bin bir güçlükle ve çeşitli olanaksızlıklar içinde hazırlayarak lanse etmeyi başarıyor. New York moda duayenlerinden büyük övgü alan bu koleksiyon, Herrera’ya 1981’de Carolina Herrera Modaevi’ni kurma cesaretini veriyor.

Tayyörler, smokinler ve frak dizaynları alanında lanse ettiği çarpıcı avant-garde koleksiyonlarla New York-Paris ve Roma’da büyük ses getiriyor. Dönemin önemli star ve celebrityleri, protokol üyeleri ve devlet erkanı baştan aşağı Herrera giymeye başlayınca bugünkü konumunun temellerini sağlamlaştırmış oluyor.

Aradan geçen yıllar boyunca Herrera farklı kategorilere de açılmayı tasarlıyor ve 1990’ların başında dünya parfüm endüstrisine sükseli bir giriş yapıyor. Bugün ise Herrera markası aksesuarlardan parfüme, çocuk koleksiyonlarına varıncaya dek moda endüstrisi içinde haklı bir üne ve çarpıcı başarılara sahip bir moda imparatorluğuna dönüşmüş durumda. Moda anlayışı ve markanın dünya görüşü Carolina Herrera’nın şu sözlerinde gizli:

 Göz kamaştırıcı bir kadın bir mekana girince, herkesin onun kim olduğunu merak etmeye başladığı anın bir eşi benzeri yoktur. Carolina HERRERA

Ayakkabılara özel bir merakı, özellikle de topuklu ayakkabı tutkusu olan her kadının denemeden geçmemesini önerdiğim bu özel parfüm umarım bana getirdiği gibi sizlere de şans, keyif ve mutluluk getirir.

Bu içeriği sevdiyseniz lütfen sosyal medyada paylaşmayı unutmayın; ayakkabı şeklinde parfüm Good Girl EDP’yi deneyip sevdiyseniz/sevmediyseniz aşağıda yorumlar kısmından yorumunuzu gönderin. Özellikle şişe dizaynı sizde de bende yaptığı etkiyi yapıyor mu çok merak ediyorum.👀😉 Sizce de efsane bir imza parfüm adayı değil mi?

Şahane ayakkabılarınız ve kült parfümleriniz hep sizinle olsun. 💞👌✔

“Ayakkabı Ruhun Arabasıdır.”

Sevdiklerinle Paylaş:

24 Comments

  1. Ilgın

Leave a Reply