Benri Ayakkabı Temizleme Mendili ile Ayakkabılar Daima Yeni Gibi

Ad Blocker Kullanıyorsunuz Galiba:)

Shoepera.com'a hoş geldiniz.Ad Blockerınızı shoepera.com için devre dışı bırakarak sitemde gezintinize hemen başlayabilirsiniz.Anlayışınız ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

Sevdiklerinle Paylaş:

Ayakkabı tutkumuz bizi sık sık trendleri takip etmeye zorlasa da, sürekli alışveriş yapmak yerine elimizdeki ayakkabı koleksiyonumuzu bakımlı ve güçlü tutmanın önemine inanıyorum. Shoepera’da sizlerle kendi ayakkabı, bot ve çizmelerimin bakımını yaparken denediğim, etkisini gördüğüm ve sürekli aldığım ürünleri de paylaşmak istiyorum. Ayakkabılarımız da giysilerimiz ve hatta neredeyse cildimiz kadar düzenli özen ve bakım istiyor. Benri ayakkabı temizleme mendili benim aylardır çok severek kullandığım ve etkisini gözle görebildiğim bir ürünlerden. Bakalım bu minimini paketten çıkanların marifeti neymiş?

Benri Ayakkabı Temizleme Mendili Nedir?

ayakkabı temizlemek için mendil

ayakkabi-temizleme-mendili-nasil-kullanilir

Benri’yi çoğunuz gibi ben de yıllardır kişisel bakım ürünleriyle, özellikle de meşhuuuuur kare makyaj temizleme pamuğuyla tanımıştım. O pamuktan vazgeçemeyip eve stok yapayım derken Benri ayakkabı temizleme mendili ile rafta karşılaşınca epeyce şaşırdığımı anımsıyorum. Sanırım şubat veya mart ayıydı.

Bot ve ayakkabılarımı bakım ve temizleme için sürekli aldığım markalara veya lostracıya götürmekten yılmıştım ve evde pratik kullanabileceğim bir ayakkabı bakım kiti yapayım kendime derken bu ürünü görünce “Bir denesem ne çıkar?” deyip birkaç kutu aldım. Alış o alış!👍

Benri ayakkabı temizleme mendili tıpkı kolonyalı mendilleri veya o pratik makyaj temizleme mendillerini andiran özel bir ürün. Deri ayakkabı, sandalet, çizme veya botlarınızı aşınma, yıpranma, deri kuruması ve matlaşma sorunlarına karşı şahane koruyor ve yaklaşık 7-8 aylık kullanımım sonunda rahatlıkla söyleyebilirim ki, ayakkabılarınızın kullanım ömrünü resmen uzatıyor.

Benri Ayakkabı Temizleme Mendili Nasıl Kullanılır?

Malum, şurada “Ayakkabı seçimi nasıl yapılır?” içeriğimde paylaştığım uzun ve meşakkatli ayakkabı alışveriş süreciyle iş bitmiyor. Yaşamda ilk günkü gibi korumak istediğimiz her şey gibi ayakkabılarımız da bizden özen ve bakım istiyor. İşte Benri ayakkabı temizleme mendili de bu işi yapmada minik kutusuna, hafifliğine ragmen bence çok başarılı.

Benri-ayakkabi-temizleme-mendili-nedir

Dikdörtgen karton bir kutuda, kutu başına 8 adet mendil olarak satılıyor. Ben her gün değil, gün aşırı kullanıyorum. Tıpkı makyaj temizleme mendilleri gibi yumuşak bir dokusu, çok hafif ama biraz endüstriyel yağları andiran bir kokusu var.  Mendile emdirilmiş temizleyici ve parlatıcı, deri ayakkabılar üzerine uyguladığınızda ayakkabıya ilk günkü parlaklığını, yeni alınmış görüntüsünü veriyor. Günlük veya gün aşırı rutin kullanımın yanı sıra ben boyama sonrası da kullanıyorum ve sonuçlar yüz güldürücü.

Benri ayakkabı temizleme mendili ile yavaş ve dairesel hareketlerle parlattığınız ayakkabı/botlarınızın üzerinden yumuşak ama tüylenme yapmayan bir kumaşla geçin.  Toz, toprak, kuru hava, asfalt ve klimaların deri ayakkabılarınıza verdiği zararlara karşı güzel bir koruma kalkanı bu ürün. Hem gerçek deri hem de kullanım tercihinize göre sentetik deri ayakkabı ve botlarda işini gerçekten iyi yapıyor.

Benri-ayakkabi-temizleme-mendili

En önemlisi de deri ayakkabılarda karşılaştığımız o meşhur “kuruma” ve “matlaşma” sorununu yok ediyor. Çantamda da çok hafif olduğu için her gün taşıdığım Benri ayakkabı temizleme mendili ayakkabı ve botlarımı sürekli cilaya gönderme zahmetinden kurtardı beni.

Unutmadan, bu mendilleri yalnızca deri ayakkabı ve botlarda kullanın; süet veya nubuk ürünlerde denemeyin. Ellerinizin, yüzünüzün veya farklı yüzeylerin temizliğinde kullanmayı ise aklınızdan geçirmeyin bile😳El cildine zararlı olabilir düşüncesiyle kullanırken ince mutfak eldiveni giydiğimi de yazayım unutmadan.

Eğer Coronavirüs e karşı çok etkili ayakkabı dezenfeksiyonu nasıl yapılır merak ediyorsanız bu yazımı da okumanızı öneririm.

Benri ayakkabı temizleme mendili kullanım kolaylığı, rahat taşınabilmesi ve etkili olması kadar “çok uygun” diyebileceğim fiyatlarıyla da seveceğinizi düşündüğüm bir ürün. Ben benimkileri Gratis’ten aylık bir dolu kozmetik ürünle birlikte ve uzun zaman önce almış olduğum için bu ürüne tam ne kadar ödediğimi anımsayamıyorum.

Ama fiyat etiketini görünce çok uygun bulduğumu ve ürün başarısız çıksa bile “denemiş olurum” düşüncesiyle sepete attığımı hayal meyal hatırlıyorum. Hani dişlerimiz için diş ipi ve arayüz fırçası kullandığımızda bu bizi büyük sorunlardan, çürümelerden korur ya, işte bu ürün de en sevdiğiniz deri bot, çizme, sandalet ve ayakkabılarınızı uzun süre pırıl pırıl, dayanıklı ve ilk günkü gibi kullanmanızı sağlıyor. Gratis’in her şubesinde bulunamıyor stoklar nedeniyle ama bir uğradığınızda rastlarsanız bence atın sepete; sonuçlar uzun vadede sizi şaşırtacak.👠👍

Bugün sizlerle ayakkabılarımın bakımı için severek kullandığım Benri ayakkabı temizleme mendili hakkındaki deneyimimi paylaştım. Eğer ayakkabı severler için faydalı bulduysanız yazımı sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.👇👇👇😉

Bir de ayakkabı temizliği ve bakımında deneyip başarılı bulduğunuz ürünler varsa aşağıda yorumlar kısmında paylaşırsanız hem ben hem diğer ayakkabı severler faydalanabiliriz.

Bir sonraki içerikte haberleşene dek, pırıl pırıl şahane ayakkabılarla dünyayı keyifle adımlayın.

 

“Ayakkabı Ruhun Arabasıdır.”

Sevdiklerinle Paylaş:

Yorumlar

  1. barış

Yorumunu Paylaş