Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı? En Güzel Gelin Ayakkabıları

Ad Blocker Kullanıyorsunuz Galiba:)

Shoepera.com'a hoş geldiniz.Ad Blockerınızı shoepera.com için devre dışı bırakarak sitemde gezintinize hemen başlayabilirsiniz.Anlayışınız ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

Sevdiklerinle Paylaş:

Efendiiiiiiimmmm, geldik bugüne dek e-mail yoluyla sizlerden en fazla istek alan içeriğimize:

Gelin ayakkabısı nasıl olmalı?

Sanırım düğün mevsiminin de yaklaşmasının etkisiyle beni şaşırtacak derecede en güzel gelin ayakkabıları çok istendi.

Sevgili Dilara Hanım, Burcu Hanım, Esin Hanım, Leyla Hanım, Lal Hanım, Alina Hanım, Simla Hanım, Nora Hanım ve Ayşegül Hanım…Şimdiden hepinize ömür boyu mutluluklar diliyorum👍💕💖👌

Umarım ismini atladığım okurum yoktur; bu içerik sizlerle birlikte tüm evlilik telaşındaki gelin adaylarımıza ve Shoeperalılar’a geliyor😉

E malum gelin ayakkabısı modelleri bin bir çeşit; son haftaya kalıp da gelinlerimiz iyice telaş etmesinler diyerek aldım kalemi elime, başladım sizler için gelin ayakkabısı nasıl olmalı yazıma.

Bugüne dek bambaşka karakterde, fizikte, meslekte onlarca geline hazırlanmasında, düğün alışverişlerinde eşlik ettim ve gördüm ki gerçekten çok keyifli bir süreç olmakla beraber gelinlerin üzerinde müthiş bir baskı oluyor, hem çevreden hem de gelinlerin özeninden ve titizliğinden kaynaklanan.

Bir de düğün mekanının tüm organizasyonu, davetlilerin seçimi, doğru makyaj artistinin bulunması ve özellikle gelinliğin kupu, kumaşı, provaları, duvağın uzunluğu, kuyruk modeli, düğün mekanında kostümlü prova, diyetisyen randevuları, en profesyonel kuaförü bulma v.b. derken düğün ayakkabısı alışverişi hep son haftaya, hatta ve hatta son güne kalıyor.😲☺

Halbuki telaşa mahal yok.

Yaşamda en zorlu buluşmayı gerçekleştirip hayatınızı beraber geçireceğiniz o özel insanla karşılaşmışsanız, detaylar için kendinizi yıpratmaya hiiiçç gerek yok.

Adım adım bakalım beraber gelin ayakkabısı nasıl olmalı önerilerime…Buyurunuz.

Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

"en-guzel-gelin-ayakkabilari"

Aslında gelin ayakkabısı nasıl olmalı derken, belki de yaşamda bazen –meli, -malı ları bir kenara bırakmalı insan.

Her şeyi kontrol edemeyiz, kır düğününde sağnak yağış olabilir, şahit trafikte kalıp gecikebilir, hatta en yakın arkadaşımın düğününde olduğu gibi çivi topuklu bir hanımefendinin görmeden bastığı gelinlik kuyruğu dahi yırtılabilir.

Ben bile telaş yaparken arkadaşımın sözü bugün gibi aklımda: “Kaan’la evlenecek olduktan sonra kuyruk hiç olmasa ne fark eder?” İşte budur.

Ama biz yine de o gün her şeyin şahane gitmesi için elimizden geleni yapalım ve bakalım düğün boyunca yüzü gülen bir gelin olabilmek için çok önemli olan gelin ayakkabısı nasıl olmalı önerilerime…

  1. Düğünün Konseptine Dikkat Edin. Düğün planlamalarında kritik şey daima harmonidir. Düğünün nasıl bir ortamda yapılacağı, davetlilerin çoğunluğunun tarzları, müzik ve düğün akışının nasıl olacağı, mekana hakim olan renkler ve atmosfer gelin ayakkabısı seçiminizi doğrudan etkiler. Kır düğününde gümüş stilettolu gelin olmayı inanın istemezsiniz!
  2. Gelin Ayakkabısı Topuk Boyunu Çok Dikkatle Seçin. Düğün ayakkabılarında topuk boyunun önemini özellikle vurgulamak istiyorum.  Damatlar fazlaca uzun ve yapılıysa gelinlerde minyon görünmeme isteğiyle normalde seçeceklerinden daha yüksek ökçeler seçme eğilimi çok oluyor. Yapmayın lütfen bunu. Hayatınızın en önemli günlerinden biri olan düğününüzde rahat yürüyemeyen, taban sızlamasıyla gülümsemeye çalışan o şahane ve inanılmaz özverili gelinlerden olmayın.

Topuk boyunuza karar veremiyorsanız şu yazıma da göz atmanızı özellikle önermek isterim: “Ayakkabı Topuk Boyu Nasıl Ölçülür?”

  1. Kırık Beyaz, İnci Beyazı, Krem Rengi, Şampanya Rengi Gibi Farklılıklara Gün Işığında Bakın. En fazla sorun çıkan noktalardan biridir bu. Gelinliğinizin sadece rengi değil, rengin tonu da gelin ayakkabısı rengiyle tutmalı. 

 

Rakı beyazı gelinliğin altına şampanya tonlu gelin ayakkabısı harmoniyi zedeler.

Gelin ayakkabısı alışverişi yaparken gelinliğin kumaşından bir parçayı yanınıza almayı unutmayın ve mutlaka mağazanın dışına çıkarak gündüz gözüyle ve gün ışığında tonların tam tuttuğundan emin olun.Gelinlik Kuyruğunun Ayakkabınıza Göre Tasarlandığını Unutmayın. Gelinlik provalarında sık sık gelinin stresten çok kilo vermesi ve bu yüzden dekoltede, belde bolluk ve potluklar oluşmasıyla karşılaşılır.

Bu bollaşma nedeniyle gelinliğin boyu birkaç santim oynar ve aşağıya iner. Hem gelinlik boyunun hem de konumu değişen kuyruğun düzeltilmesinde ayakkabılı prova yapıldığından, gelin ayakkabısı alışverişini sona bırakmayın derim.

  1. Mutlaka Yedek Bir Gelin Ayakkabısı da Edinin. Havanın durumu aniden değişebilir, evde denediğinizde şahane olan ayakkabı o gece sizi perişan edebilir, vals, tango, halay derken ayaklarınızda terleme yaşayabilirsiniz…
  2. Yedek bir gelin ayakkabısı tüm geceyi musmutlu geçirmenize yardım eder. Mümkünse bu ikinci gelin ayakkabısı modelini babet seçin derim. Garantili huzur.

Taşlı Gelin Ayakkabısı Modelleri

 

"tasli-gelin-ayakkabilari"

 

En güzel gelin ayakkabıları denince ilk çağrışım yapanlar genellikle taşlı gelin ayakkabısı modelleri oluyor.

Kırık pırlantalar, swarovskiler gelinlerin ayaklarında zarif ışıltılar saçıyor; özellikle düğün dansı yaparken taşlı gelin ayakkabısı modellerinin cazibesi, albenisi neredeyse tartışılmaz.

Tek püf nokta, düğününüzde taşlı gelin ayakkabısı tercih edecekseniz gelinlik modelini oldukça düz, makyajı da hafif tutmanız gerektiği.

Gelin ayakkabısı nasıl olmalı?” sorusu beraberinde düşünülüp planlanacak bir ton detay var😉

Amacımız abartılı değil, güzel ve zarif görünmek.

Hem gelinlik, hem saç, hem makyaj hem de ayakkabı frapan seçildiğinde gerçekten göz yoran görüntüler ortaya çıkıyor.

Demode bulunmak da cabası😲🤔

Tüm dünyada gelin ayakkabısı olarak çokça tercih edilen Sindirella Ayakkabı modelleri ve camdan ayakkabılı Sindirella’ya farklı açılardan bakmak isterseniz şu yazımı da okumanızı öneririm: “Sindirella Ayakkabısı ve Louboutinli Sindirella Olmak”

Gelin Ayakkabısı Converse Modelleri

"gelin ayakkabilari"

 

Evet doğru okudunuz.

Gelinlik altına giyilebilecek ayakkabılar deyince hemen klasik seçenekler gelmesin aklınıza.

Son yıllarda çok sayıda gelin gelin ayakkabısı converse alternatiflerini çok severek giyiyor.

Eski toprak diyebileceğimiz aile büyükleri epeyce yadırgasalar da “Converseli Gelin” fotoğrafları giderek çoğalıyor.

Gelinin dünya görüşünü de yansıtan, rahat, neşeli ve genç bir tavra işaret eden Converseler dünyaca ünlü tasarımcıların ayakkabılarını geride bırakıp gelinlikleri tamamlıyor.

Ne demiştik? Ara sıra –meli, -malı lara aldırmadan, içimizden geldiği gibi davranmaktan ne çıkar?☺😎

Rahat Gelin Ayakkabısı

Hah, işte geldik en zor gelin isteğine: Rahat gelin ayakkabısı.

Onlarca düğün ayakkabısı konsepti ve modeli var. Ama genelde iki ana grupta toplanıyor ayakkabılar:1. Klasik, şık, iddialı ve daha az rahat modeller 2. Spor, topuksuz modeller, babetler.

Gelinler ise düğün alışverişlerinde zaman zaman kusursuz görünme telaşıyla “Hem çok çok rahat bir ayakkabı olsun hem de çok feminen çok tarz topuklu bir model olsun babet olmasın.” diyebiliyorlar.

 

Bu ikisi maalesef bir arada çok nadiren bulunuyor.

Rahat gelin ayakkabısı istiyorum diyen gelin adaylarına maksimum 5 cm yükseklikte, kalın topuklu ve yuvarlak burunlu ayakkabılar öneriyorum.

Gelin Ayakkabısı Babet Modelleri ve Gelin Ayakkabısı Babet Süsleme

Gelin ayakkabısı babet modellerinin makus talihi genellikle her zaman “yedek gelin ayakkabısı” olmaları.

Nadiren de olsa bazı gelinler tüm düğün boyunca babet giymeyi tercih edebiliyor.

Babet dediysem, günlük babetlerden çok farklı havada, taşlı, çiçek detaylı, yer yer tül ve desenlerle gelinlerin ayaklarına çok zarif bir hava veren çok hoş gelin ayakkabısı babet modelleri var seçebileceğiniz.

 

Hatta düğün sonrası farklı ortamlarda da ayakkabıyı değerlendirebilmeniz için gelin ayakkabısı babet süsleme çalışmaları yapılıyor.

Düğünden sonra babete gizli topuk ekletebilir veya düğün için babetin ön yüzüne eklenip çıkartılabilen portatif ayakkabı tokalarıyla babet düğün ayakkabınızı bambaşka şekillerde keyifle kullanabilirsiniz✔👌

Evet bugün de sizlerle beraber “Gelin ayakkabısı nasıl olmalı?” sorusuna cevap aradık ve olabildiğince zarif, güzel, şık gelin ayakkabısı modellerinden oluşan mini bir seçki paylaştım.

 

Nasıl buldunuz modelleri, videodaki modellerden favoriniz hangisi?

Kendiniz evlenirken gelin ayakkabınızı kolayca seçebilmiş miydiniz, yorumlarda paylaşmanızı merakla bekleyeceğim.

 

Ha eğer bana:“Aslı, sana göre EN GÜZEL GELİN AYAKKABISI” hangisi, senin favorin ne?”derseniz efenim, bana göre aşık olduğu ve kendisine aşık olan erkekle yaşamını birleştiren bir kadının ayağındaki her ayakkabı “en güzel gelin ayakkabısı“dır derim💖💕💞

Henüz olmadıysanız gelecek içerikleri kaçırmamak için Shoepera’ya abone olmayı unutmayın.👍

Her gelinin “kendi ruhunun arabası” düğün ayakkabılarını ve kendisi için en doğru Romeo’yu seçmesini dilerim.💖👍💖

Gelecek içerikte buluşana dek en güzel ayakkabılar ayaklarınızı süslesin.😎

“Ayakkabı Ruhun Arabasıdır”

Sevdiklerinle Paylaş:

Yorumlar

  1. Deniz
  2. Deniz

Yorumunu Paylaş