sivri burunlu topuklu kadın ayakkabısı

Sevgililer Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Sevdiklerinle Paylaş:

Efendim her yılın en kritik ve “belirleyici” günü sanıldığı gibi yılbaşı değil, Sevgililer Günü’dür. Biz kadınların özel günlere verdiğimiz önem malum; 14 Şubat da birçok şeyi için için sorguladığımız ve önem vermiyoruz desek de verdiğimiz, o “kritik” günlerin nirvanası.

Her yıl 14 Şubat haftasına girildi mi erkeklerin sevgilime/karıma sevgililer günü hediyesi ne alabilirim kıvranmaları, neti didik didik taramalar, sevgilinin/eşin en yakın kankasından sevgililer günü hediye fikirleri için tüyo istemeler hız kazanır😉

Bu konuda kadınlar genellikle hazırlıklıdır; yılbaşı armağanı alırken alternatif sevgililer günü hediye fikirleri de hazır ederler ki, bu önemli günde telaş olmasın…

Gelgelelim beyler için durum genellikle farklıdır. Erkekler açısından tüm özel günler gibi Sevgililer Günü de epeyce ağır bir stres unsurudur.

Farkındayım, tüm erkekler için genelleme yapmamak gerek ama bazı sosyolojik ve psikolojik gerçekleri de görmezden gelemeyiz☺😃

Bu yüzden bugünkü içeriğimi eşine, sevgilisine 14 Şubat hediyesi seçme arefesindeki Shoeperalı beyefendiler için hazırlamak istedim.

Sevgililer günü hediyesi ne alabilirim?

pembe ve siyah topuksuz kadın ayakkabıları
sevgililer-gunu-hediyesi-ne-alabilirim-14-subat-hediye-fikirleri

Sevgililer günü hediyesi ne alabilirim krizi yaşayan erkekler çoğu kez büyük iyi niyetlerle sürprizler hazırlamaya, bu kritik günü hasarsız atlatmaya(!) çaba gösterirler🤪😎

İşin ucunda sitemlere maruz kalmak, değer vermemekle itham edilmek, efendime söyleyeyim “Sen beni artık sevmiyorsun” vari cümleler işitmek riski var neticede, değil mi?😊

O da olmazsa az konuşmak, gece boyu sessiz kalmak, göz temasından kaçınmak gibi pasif-agresif kadınsal tepkiler de olabilir. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım; değil mi ama?😉

Evdeki huzur ve asayiş ortamını(!) korumak isteyen beyler, Sevgililer Günü hediye fikirleri içinden önce klasik olanlarla başlarlar:

Kapadokya turu, parfümler, mücevherat gibi. Doğrudur; biz kadınlar bakımlı olmayı, iyi giyinmeyi, seyahat etmeyi, yeni yerleri keşfetmeyi çok severiz.

Eşini, sevgilisini bu özel günde mutlu etmek isteyen beyefendilere ben tahmin edebileceğiniz üzere kadınsal eşyaların nirvanası ayakkabı armağan etmelerini öneriyorum.

Öneriyorum da önce bir sorun niye başka bir armağan değil de ayakkabı öneriyorum?

Sevgililer Günü Hediyesi Olarak Ayakkabı Almak Ne Anlama Gelir?

Şüphesiz Shoepera okuru olan beyefendiler karşılaşılabilecek en nazik ve en sabırlı erkekler arasında yer alıyor. Neden mi?

Kendilerine hiç hitap etmeyen bir “Kadın Ayakkabıları Kulübü”nün içeriklerini bile nezaketen okuyup takip eden, üşenmeyip yorumlar yazan erkekler zaten bu düşüncelilikleriyle kendi hayatlarının kadınına da ne armağan edeceklerini bilirler.

Ama ayakkabı armağan etmek gerçekten özel bir harekettir bence ve mücevherden, parfümden, tatillerden çok daha derinlikli bir anlamı vardır bir kadına ayakkabı hediye etmenin.

Shoepera’nın sloganında da paylaştığım gibi “ayakkabı ruhun arabasıdır” gerçekten de. Bir kadının kişisel tarzı ne olursa olsun, ayakkabılar bizlerin yaşamında özeldir ve kim olduğumuzu, ruhumuzu, tarzımızı en net yansıtan eşyalarımızdandır.

Bir erkeğin hayatının kadınına ayakkabı armağan etmesi, o kadına sevdiği erkeğin “Bir kadın olarak yaşamda yürüyeceği tüm yollarda kendisini destekleyeceğini” ifade eder ki, kadınları anlayamadığını söyleyen bazı erkekler bu noktayı ıskalarlar.

Evet kadınlar olarak kadınsal eşyalardan hoşlandığımız bir gerçektir ama kadınlar açısından  en önemli konu hayatlarındaki erkeğin birinci önceliği olmak ve yaşam serüveninde ilerlerken sevdikleri adam tarafından desteklendiklerini, bu yolda yalnız yürümeyeceklerini kesin olarak bilmektir.

İşte Sevgililer Günü’nde ayakkabı armağan etmek kadınlara erkeğin bu duygusunu en iyi anlatan armağanlar arasında bence başı çekiyor.

Evet beyler, eminim ki sizler Sevgililer Günü’nde veya doğum gününde eşine, sevgilisine geçen sezon UTC (Ufak Tefek Cinayetler) dizisinde de hicvedildiği gibi mutfak robotu(!) hediye eden erkekler grubundan değilsiniz; onlar zaten ayrı bir yazı konusu. Ama şimdiye dek hayatınızın kadınına hiç özel bir ayakkabı armağan etmediyseniz bu yıl bu fikri denemeye ne dersiniz?

Kadınınızın tarzını, kişiliğini, beğenilerini en iyi siz bilirsiniz. Bir bakın bakalım şu modellerden biri bence mutlaka sevdiğiniz kadına hitap edecektir.

Eğer “Ayakkabının topuk boyunu seçmede zorlanabilirim.” derseniz şu içeriğim size yardımcı olabilir: Ayakkabı Topuk Boyu Nasıl Ölçülür? 1 Pont Kaç Cm?”

pudra pembesi renginde topuklu kadın ayakkabısı
sevgililer-gununde-ne-hediye-alabilirim-14-subat-hediye-fikirleri
sivri burunlu topuklu kadın ayakkabısı
sevgililer-gununde-ne-hediye-alabilirim-hediye-fikirleri
yüksek topuklu mor kadın ayakkabısı
sevgililer-gunu-ne-hediye-alabilirim-14-subat-hediye-fikirleri
adidas kadın ayakkabı modeli
14-subat-hediye-fikirleri
beyaz topuklu kadın botu
sevgililer-gunu-hediyesi-ne-alabilirim

 

 

 

 

 

 

 

Sevgililer Günü Armağanının Ne Olduğu Çok Mu Mühim? 

Sevgililer Günü hediye fikirleri, Sevgililer Günü hediyesi ne alabilirim telaşı günümüz dünyasının getirdiği hoşluklardan, atraksiyonlardan bir tanesi.

Adet olmuş diye Sevgililer Günü hediyesi ne alabilirim konusunun esprisini, sohbetini her yıl yapıyoruz ama işin gerçeği, hayatınızın kadınına “ne hediye aldığınız” değil; o armağanı sevgilinize/eşinize “hangi duyguyla” verdiğiniz önemli sadece.

Unutmayın, o armağanı sunacağınız kadın, sizin yüzünüzü güldüren, sağlığınız için kaygılanan, size yeri geldiğinde hem evde hem ofiste çalışıp hem de evlat(lar) veren, terfi edeceğiniz zaman sizi desteklemek için o sinir bozucu patronunuzun eşiyle bile ahbaplık eden, hastalandığınızda size nane limonlar kaynatıp özel “hasta çorbaları” pişiren, ofise jilet gibi gidebilesiniz diye sabahın 05:00’inde favori gömleklerinizi hazır eden, kendisi de işten çok yorgun geldiğinde bile hemen kolları sıvayıp en sevdiğiniz yemekleri hazırlayıveren, siz derbi izlerken ekranın önünden geçmeden size çerez-bira servisleri yapıp çok sevmese de o maçı sizinle gık demeden izleyen, kapıdan girdiğinizde yüz ifadenizden nasıl bir gün geçirdiğinizi şıp diye çözen, sizi tüm artı ve eksilerinizle kabul edip çok seven biricik sevgiliniz/eşinizdir.

Sevgililer Günü’dür, doğum günüdür, evlilik yıldönümüdür…Yılda hep topu 2-3 özel günü çok görüp geçiştirmeyelim; olur mu beyler?

Armağan seçme ama daha önemlisi armağanı “anlamlı bir şekilde hayatınızın kadınına sunma” konusunda sizlere güveniyorum.👌👍🎁👠🎁👠🎁👠🎁👠🎁👠

Bugün de farklı olsun; bu defa beylere seslenen bir içerik olsun diyerek sevgililer günü hediyesi ne alabilirim e erkekler yönünden bakalım istedim.

Sizler ne düşünüyorsunuz sevgililer günü armağanları ve kutlamaları hakkında?

Herhangi bir 14 Şubat’ta hediye olarak size hiç ayakkabı alındı mı ya da siz eşinize/sevgilinize özel bir ayakkabı armağan ettiniz mi?

Ettinizse eşiniz/sevgiliniz nasıl karşıladı?

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşırsanız mutlu olurum. İçeriği sosyal medyada paylaşarak Shoepera’nın ayakkabı tutkunlarına ulaşmasına destek verirseniz daha da çok mutlu olurum.

Sevgililer Günü’nüz şahane geçsin.💞

Unutmayın ki, yaşamda aşk anlamlı olan tek gerçekliktir. 

“Ayakkabı Ruhun Arabasıdır”

Sevdiklerinle Paylaş:Comments

 1. Evet, sevgililer günü şahane geçsin…Ayakkabı işin zor ama özel kısmı. O saydığınız parfüm vs. ise kolaycılık. Tabi şöyle diyenler de çok olabilir: Amaaan unutmasın o günü de, ne alırsa alsın:))

  1. Ayakkabı armağan etmek gerçekten ince düşünceyi, özen göstermeyi, kadına duygusal destek vermeyi…birçok güçlü duyguyu ifade ediyor.
   Yılda hepi topu 2-3 özel gün var zaten; erkekler de (elbette karşılıklı) bu 2-3 günü doğru zamanlamayla anımsamak için telefonlarına anımsatıcı mı koyarlar, ajanda mı tutarlar bir formül bulurlar diye düşünüyorum.)
   Ne kadar önemli değil bu günler dense de, armağan değil ama hissettirilen duygu çok önemli.
   Gelecek içeriklerde görüşmek dileği ve sevgilerimle

 2. Evet aslında çok özel bir hediye olabilir, tabi iyi gözlem ve seçimle. Erkekler olarak bayanların çok ayakkabısı olacağını düşünüp uzaklaştığımız konu aslında bayanların önem verdikleri bir konuyu pas geçmemize neden oluyor. Bir daha düşünmemizi sağladığınız teşekkürler.

  1. Rica ederim Erhan Bey.
   Ben de keyifle yazıyorum içerikleri.
   Aslında kadınları mutlu etmek gerçekten çok kolay; böyle detay gözüken tüyoları yakalamak çoğu zaman yeterlidir:)
   Ayakkabı candır diyerek sosyal mesajımı da vermiş olayım:)
   Sevgililer Gününüz şimdiden kutlu olsun.
   Selamlarımla

  1. Düşünün derim👍 Eminim biraz dikkatle bakınca hanımefendinin en beğeneceği stil ve model ayakkabıyı tam isabetle seçersiniz.
   Beyler bu önerime kulak verirlerse armağanıyla çok mutlu bir hanımefendinin gülüşüne tanıklık ederler:)
   Yorumunuz için çok teşekkürler.
   Selamlarımla

  1. O da güzel fikir doğrusu.
   İsabetsiz bir armağan seçimi riskini almadan tam istediğiniz ayakkabılara kavuşmanın hazzı başkadır elbette👌😉
   Ziyaret ve yorumunuz için çok teşekkürler.
   Sevgilerimle

  1. Beğenmenize çok sevindim.☺
   Siz de Shoepera’nın düzenli okurlarındansınız; nezaketiniz için tekrar teşekkür ederim Engin Bey.
   Ara sıra siz Shoeperalı beyefendilere yönelik mini tüyolar rehberi yayınlamak isterim.
   Ziyaret ve yorumunuz için çok teşekkürler.
   Selamlarımla

  1. Ooooo siz çıtayı daha yükseğe koydunuz Seyhan Hanımcım:)
   Beyler görüyorsunuz ayakkabıyı çantasıyla takım seçme önerisi geldi Seyhan Hanımdan.
   Üstelik ayakkabı cüzdan armağanları teklifiyle:)
   Yazarken böyle hediye kombini yapmak hiç aklıma gelmemişti:)
   Neden olmasın? Bakalım beyler ne diyecekler bu öneriye?
   Yorumunuz için çok teşekkürler.
   Sevgilerimle

  1. Hiç olur mu? Dile kolay tammm 25 yıl bir arada sevgiyle kalabilmekten daha romantik ne olabilir?
   Kutluyorum her ikinizi de. Böyle örnek çiftler hayli azaldı.
   Aşkınız belli ki ömürlük olanlardan.
   Darısı bunu henüz yakalamamış olanlara:)
   Sevgilerimle

  1. Şahanesiniz:) Sonucu merakla bekleyeceğim:)
   Bakalım eşiniz beyefendi ne yorum yapacak.
   Belki yeni cicilerinizle bana selfie gönderirsiniz yarın:)
   Gelecek içerikte buluşmak üzere,
   Sevgilerimle

 3. Çok güzel bir seçenek bence, asla hayır demem 🙂 Ayakkabı seçme benim çok titiz olduğum bir konu. O yüzden ben seçeyim partnerim ödesin ;))

  1. Sizin fikir de güzelmiş; ne yapsak?
   Saat epey geç oldu ama acaba yazıyı beyefendiye yollasanız mı? 🙂
   Ziyaret ve yorumunuz için çok teşekkürler.
   Gelecek içeriklerde buluşmak üzere,
   Sevgilerimle

  1. Ben de öyle düşünüyorum.
   Acaba ben ayakkabı hastası olduğum için mi bana öyle geliyor dedim ama yok Shoeperalı tüm kadınlar bu fikri sevdiler.)
   Beylerin aklının bir köşesinde dursun bu yazı:)
   Gelecek içerikte buluşmak üzere,
   Sevgilerimle

  1. Ayakkabıcı kızı mı? Şahane! Çok şanslısınız. İmrendim doğrusu size.
   Sevgililer Günü’ne evet şöyle zarif bir ayakkabı ne incelikli bir armağan olur diye düşünmüştüm ben de.
   Ziyaret ve yorumunuz için çok teşekkürler.
   Gelecek içerikte buluşmak üzere,
   Sevgilerimle

  1. A eşiniz beyefendiyi takı ve parfüm armağanları için kutlarım Sanem Hanım.
   Demek ki size mutfak robotu ya da blender armağan etmeyen kibar ve düşünceli bir beyefendiyle evlisiniz.
   Mutluluğunuz daim olsun; katlanarak artsın.
   Yorumunuz için çok teşekkürler.
   Sevgilerimle

 4. Bu yazı tam bir tetikleyici 😉 Sevgililer günü hediyesi arayışında olan erkekler için şahane bir fikir. Hem seçenekler de bol; sevgilinin zevkine en uygun olanını seç beğen al…

  1. Beğenmeniz beni çok sevindirdi.
   Shoepera’yı beyler de destekliyor, okuyor, yorumlar, istek ve sorular gönderiyorlar.
   Bu beni çok mutlu ediyor.
   Ben de ara sıra böyle beylere yönelik tüyolar, atraksiyonel içerikler hazırlayarak teşekkür edeyim diyorum.)
   Ziyaretlerinizi her zaman gözüm yolda beklerim.
   Sevgilerimle

 5. Sevgililer günü hediyesi olarak ayakkabı çok güzel bir fikirmiş Aslı Hanım. Evet maalesef mutfak robotu hediye edenler de var. Bu özel günde daha anlamlı hediyeler alınması gerektiğini düşünüyorum. Diğer bir yandan da sevgililer günü ve hediye işi günümüzde tamamen bir tüketim çılgınlığına dönüştü maalesef. Buna da engel olmak lazım. Küçük ve zarif bir hediye dahi insanın sevildiğini hissetmesi için yeterlidir. Teşekkürler bu keyifli paylaşımınız için. Yine zevkle okuduğum bir paylaşım olmuş.

  1. Ah Gülhan Hanımcım, bu özel günlerde kadınlara ev aletleri hediye edilmesi sorunsalı kanayan bir yara resmen:)
   Tüketim çılgınlığı boyutunda haklısınız. Örneğin benim kendi mesleğim malum pazarlama ve marka yönetimi.
   Mesleğimizde son yıllarda “pazarlama etiği” tartışılıyor.
   Biz marka yöneticileri toplumu aşırı alışverişe mi sürüklüyoruz yoksa global ekonominin gerekleri mi bunlar gibi
   sorularla kendimizi eleştiriyoruz.
   Söylediğiniz gibi ennnn önemli nokta “sevilme”yi hissetmek.
   Tüm yapıp etmeler, sporlar, bakımlar, iş başarıları, giyinmeler …
   Kendimizin daha iyi bir versiyonuna dönüşme ve 8 mikyarın içinden sıyrılıp özel hissetme, sevilme duygusu…
   Ziyaret ve yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Sevgilerimle

 6. Yazınızı uzun uzun okudum ama okurken bir tuhaflık olduğunu hissettim. Sonra yazının sonuna gelince anladım ki benim sevgilim yok. O yüzden hediye almak gibi bir derdim de yok 🙂 🙂 Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş.

  1. İlahi Ali Bey, çok güldürdünüz beni.
   Dilerim en yakın dönemde beni güldürdüğünüz gibi sizin yüzünüzü güldürecek o kimselere benzemeyen,
   “işte budur” diyeceğiniz özel kadınla tanışır ve bana birlikte selfieler atarsınız.

   Yazıyı beğenmenize sevindim. Bu yazıyı yine de bir kenara koyun derim; zamanı gelince
   bu tüyolar çok işinize yarayabilir:)

   Ziyaretiniz beni çok sevindirdi.
   Görüşmek üzere, selam ve sevgilerimle

  1. 🙂 Öyle demeyelim Ahu Hanımcım.
   Beyler gerçekten sevdikleri kadını mutlu etmek için çok çaba gösteriyor.
   Bizler arada böyle 1-2 minik yönlendirmeyle fikir versek yeter aslında:)
   Ziyaretlerinizi daima beklerim.
   Sevgilerimle

  1. İçeriği beğenmeniz beni çok mutlu etti Burak Bey.
   Zaman zaman beylere mini tüyolar paylaşmaya devam edeceğim.

   “Birlikte mutlu olabilmek”…Ne güzel yazmışsınız; bütün mesele orada.
   Milyonlarca insan arasından o özel insanla karşılaştıysanız ne mutlu size.

   Yorumunuz için çok teşekkürler.
   Selamlarımla

 7. 14 şubat gibi gunlerin varligi aslinda rahatsiz ediyor beni. Fakat biz erkeklerde boyle gunler olmadigi zaman hediye almak gibi bir dusunce olusmuyor. İnsan sevdigine sadece belirlenmis gunlerde degil gerektiğin almali hediye. Ben her ikisinide yapiyorum. En kotu bir gul

  1. Önemli olan gerçekten de içinizden gelmesi.
   Gül vermekten hoşlanıyorsanız o gülü öyle bir duyguyla verirsiniz ki,
   değme tasarım ayakkabının veremediği mutluluğu yaşatabilirsiniz.
   Yorumunuz için çok teşekkürler.
   Selamlarımla

 8. Ayakkabı için estetik bir bakış açısı gerekiyor aslında, ama son dk okuduğum bir yazı oldu ona üzüldüm biraz 🙂 Yine de hangi duyguyla aldığımız daha önemli alınandan… Elinize sağllık, yazı çok güzel olmuş 🙂

  1. Ahh keşke daha önce takipleşseydik. Yazımı beğenmeniz beni çok mutlu etti.
   Olsun, gelecek içeriklerde buluşuruz yeniden.
   Dilerseniz Shoepera’ya abone olarak her içeriğimden anında haberdar olabilirsiniz.
   Ziyaretlerinizi gözüm yollarda beklerim.

   Sevgilerimle

 9. belki kızacaksınız şimdi bu post altına yaptığım yoruma ama sevgililer gününde bir çocuğa bot alıp hem onu hem sevgilinizi sevindirmek daha güzel olmaz mı?

  1. Rica ederim niçin kızayım?
   Shoepera’da nefret söylemi, ırkçılık v.b. içermemek kaydıyla tüm okurlarım özgürçe fikirlerini paylaşırlar daima.
   Sizin fikriniz de çok değişik; niçin olmasın?
   Çiftler aralarında anlaştıktan sonra gerisi çok mühim değil.

   Sadece kendi açımdan konuya şöyle bakıyorum: Sosyal yardım ve destekleri zaten yılın geri kalanında yapıyoruz.
   Beylerin de bu tür çocuklara, hayvanlara, engellilere v.b. destek vermek için 364 günleri daha var zaten.
   Sevgililer Günü ise büyük ölçüde “kadınlar” için kutlanan özel bir gün.
   Böyle bir günde kadınları “bir kadın olarak” onore eden türde jestler yapılması bana daha hoş geliyor açıkcası.
   Bir çocuğu sevindirmek elbette çok değerli bir davranış ama bunun Sevgililer Günü’yle doğrudan bir bağlantısı yok sanki.

   İşte böyle değişik değişik bakış açılarını beraber keşfetmeyi çok seviyorum sizlerle.
   Değerli yorumlarınızı daima beklerim.
   Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aslı TUNCA

14 yıl deneyimli bir stratejik pazarlama ve marka yönetimi insanı. Yaşamı stratejiler, sunumlar, lansmanlar ve eventler arasında geçer. Pazarlamayı, markaların evrenini aşkla sever; mesleğine düşkündür, ayakkabılara da :) Aşırı araştırır, çok düşünür, pek gezer, az yazar. Güzelliklere, inceliklere ve güzelliğin ardındaki felsefeye inanır. Hayatta attığımız adımlarda, ayakkabıların simgesel bir anlamı olduğunu düşünür.

Devamı Gelsin Derseniz

SHOEPERA e-mailing grubuna kaydolun; ücretsiz kulüp üyeliğini ve ayakkabı havadislerini kaçırmayın!

SHOEPERA'lılara katıldığınız için teşekkürler. Bu mesajı Shoepera abonesi olarak kulübe ücretsiz üye olma ve içeriklerden haberdar edilme tercihiniz sebebiyle almaktasınız. Ayakkabıların nabzını birlikte tutmak ve Shoepera'da olmaktan keyif almanız dileğiyle:) Aslı TUNCA

Bir şey ters gitti.

Scroll Ad 300*250 (In Post – 5-10 ve 15 . paragraflar sonrası)


Tüm İçeriklerime Göz At
Okura Özel Not

Sevgili Shoeperalılar,

Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü, yapılanması gereği ücretsiz kulüp üyeliklerini e-bülten abonesi olmanızla sunuyor.

Bu sebeple:

1.E-bültene abone olmanız,

2.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medyada paylaşmanız,

3. Shoepera’yı sosyal medyada beğenmeniz ve takibe almanız,

4. İçeriklere ilişkin yorumlarınızı paylaşmanız

5. Shoepera İçerik Planı’na katkı yapmanız benim için altın değerinde.

Bu sayede sizlere kaliteli çalışmalar sunup sunmadığımı görme fırsatı veriyorsunuz bana.

Zamanınızı ayırarak Shoepera’ya verdiğiniz tüm bu destekler için hepinize çok teşekkür ederim.

shares