SHOEPERA’ya hoş geldiniz. Ben Aslı TUNCA. 

hakkımda görseli Bu sayfayı kaleme almayı pek düşünmüyordum. Yazar Hakkında kutucuğundaki minik tanıtımla idare edebilirim diye düşünüyordum aslında.😉 Ama SHOEPERA’nın beta yayını aşamasında blogu tahminimden erken keşfeden ayakkabı severler “SHOEPERA’nın ardında kim var tam olarak?” “Seni daha yakından tanıyalım; böyle 3 cümleyle anlaşılmıyor.” dediler ve böylece bu sayfayı eklemeye karar verdim.

5 yaşımda geldiğim Türkiye’de klasik piyano ve klasik bale sonrası koyu bir francophone eğitimi aldım. Ardından Yıldız Teknik yılları. Lisans sonrası Paris ve Montpellier’de Institut Méditerranéen d’Etudes Françaises eğitimi, sonrasında ise New York ve Florida dönemi geldi.

10 yılı aşkın süredir medya yönetimi, stratejik pazarlama ve marka iletişimi yönetimi alanlarında görev alıyorum. Marka konumlandırma, yeniden markalama ve marka iletişimi yönetimi çalışmaları zamanımın büyük bölümünü alıyor.

Pazarlama yönetimi dışında kişisel ilgi alanlarım olan edebiyat-sosyoloji-antropoloji-dilbilim ve felsefeyi kesiştiren konularda araştırmalar yapmaktan, yakından tanıdığım ve tanımadığım insanlarla fikir-bilgi-deneyim paylaşımlarında bulunmaktan çok keyif alıyorum.

Kalan boş zamanlarım da yıllardır bayılarak sürdürdüğüm antrenmanlarımla geçiyor.  Ayakkabılara dair hemen her şeyi konuşacağız SHOEPERA‘da sizlerle.👏😉 Dipnot olarak bir ayakkabılarıma bir de kitaplarıma çok düşkün olduğum ve ödünç vermediğim de doğrudur.💞☺

Ayakkabı aşkımın öyküsü ise eminim bazılarınızınkiyle benzerlik taşıyordur. 3,5 yaşında başlayan bir “rugan bot” tutturması, yaşam boyunca ayakkabıların tarihini, dizaynlarını, kadın dünyasındaki anlamlarını incelettiren tutkulu bir merak, pazarlama kariyerim süresince gelmiş geçmiş tüm ayakkabı markalarının kuruluş öykülerini, tasarımcılarını, trendleri hatmediş. 

Son 8 yıldır işimin bir parçası olarak yabancı dillerde sürdürdüğüm blog çalışmalarımı ayakkabılar özelinde artık Türkçe içeriklerle de sürdürme isteğim sonucu sizler için SHOEPERA Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü‘nü kurdum sonunda.

Çünkü ülkemizde şahane bloglar, kapsamlı kadın portalları, çok başarılı e-ticaret siteleri var ancak benim aklımdaki  “High Heels Club” konsepti blog alt yapısıyla yoktu. Shoepera nedir ne değildiri merak ediyorsanız blogun öyküsünü de şurayı tıktıklayarak okuyabilirsiniz 👉👉👉 SHOEPERA Hakkında 

Ayakkabılardan benim kadar hoşlanan her kadının keyifle geleceği özel bir ayakkabı kulübü olsun istedim ben. ✔😎👠👍 Dileğim odur ki, SHOEPERA sizlerin katkıları ve varlığıyla günden güne gelişsin ve ayakkabı sever tüm kadınların uğrak noktası olsun. 👠👗💄🎈😃👏

Ayakkabıların her birinin bambaşka gizli anlamları olduğunu düşünürüm hep. Görünen tasarımın bize bir sesli anlatımları vardır; bir de ona çok dikkatle bakanların görebileceği alt mesajları. Bir tarihi, anıları, giyen kadına verdiği his. Her birimizin içindeki bambaşka kadınları ortaya çıkaran efsunlu kutucuklar gibidir ayakkabılarımız. Sessizce kim olduğumuzu, kararlılıklarımızı, tarzımızı, yaşamda ne yöne yürüdüğümüzü, ruh halimizi yansıtırlar.

Bu denli özel nesneler olan ayakkabılarınızla yaşam serüveninde dünyayı adımlarken, keyif ve şans daima sizinle olsun. 👠👍🤞👏😎

Bana görüş, öneri, soru ve yorumlarınızı göndermek isterseniz şu 👉👉👉 İLETİŞİM sayfasından elektronik postayla veya sosyal medya mecralarından gönderebilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/shoepera

Instagram: https://www.instagram.com/shoepera/ 

Facebook: https://www.facebook.com/Shoepera/ 

Pinterest: https://tr.pinterest.com/shoepera/

“Ayakkabı Ruhun Arabasıdır.” 

Sevgilerimle,

Aslı TUNCA