Shoepera Hakkında

Ad Blocker Kullanıyorsunuz Galiba:)

Shoepera.com'a hoş geldiniz.Ad Blockerınızı shoepera.com için devre dışı bırakarak sitemde gezintinize hemen başlayabilirsiniz.Anlayışınız ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü‘ne hoş geldiniz.:) Umarım Shoepera’da kadın ayakkabıları hakkında  aradığınız her şeyi ve çok daha fazlasını bulursunuz ve sizlerle ayakkabı tutkumuzu Shoepera’da uzun yıllar paylaşmaya devam ederiz. Bu tutkuda yalnız olmadığımı biliyorum; burayı okuduğunuza göre siz de bendensiniz.:)

Kendimi bu sayfada çok detaylı anlatmak yerine,  sizlere Shoepera’yı tanıtmayı daha doğru buluyorum. 160 milyon blog içinden Shoepera’yı ziyaret edip en değerli şeyinizi (zamanınızı) Shoepera’ya ayırdığınıza göre nereye geldiğinizi keşfetmek, Shoepera nedir ne değildiri öğrenmek en doğal hakkınız.:)  Soru-cevap şeklinde ilerlesek nasıl olur? Kolaydan zora doğru gidelim mi?

1.Shoepera.com nedir?

Shoepera, bir e-ticaret sitesi değil, odak noktasında kadın ayakkabıları olan, kulüp formatında yapılandırılmış, özelleşmiş bir blog ve Türkiye’nin blog yapılanması içinde tek “kadın ayakkabıları kulübü“dür. Shoepera  içeriklerinde gezintinize başlamadan önce Gizlilik Politikası ve onun tamamlayıcısı Kullanım Koşulları sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Shoepera Hakkında sayfasını okurken aklınıza “Acaba Shoepera’nın kurucusu kimdir, nedir?” gibi bir soru takılırsa şu HAKKIMDA sekmesini tıklayarak beni daha yakından tanıyabilirsiniz.

2. Shoepera’da hangi konular yer alıyor? 

kadın ayakkabı model görseli

kadın ayakkabı trendleri

Shoepera yalnızca kadın ayakkabıları ve kadın ayakkabılarıyla ilintili konuları ele alır. Kadınlara yönelik inanılmaz sayıda ilgi çekici ve farklı kategori olsa da (kişisel bakım, kariyer yönetimi, gastronomi, anne-bebek vb.), Shoepera sadece kadın ayakkabılarına odaklı olarak blog hizmetleri sunar.

3. Shoepera’yı niçin kurdum?

Shoepera’yı kurma amaçlarımın ilki tahmin edeceğiniz üzere pekçoğunuzla paylaştığım iflah olmaz ayakkabı tutkumu sizlerle birlikte dijital ortama aktarmaktır. Kadın ayakkabıları konusunda hepinizle görüş alışverişlerinde bulunmak, ayakkabılara dair bilgileri, faydalı, bilgilendirici ve/eğlendirici içerikleri sizler için yaratmak, siz ayakkabı severler için sık sık keyifle geleceğiniz, kendinize de ait hissedeceğiniz “özel bir mecra” oluşturmak Shoepera’yı kurma amaçlarımdan bazıları. Beni yakından tanıyan ve ayakkabılara düşkünlüğümü çok iyi bilen tüm dostlarımın da yıllar boyu ara ara “Aslı seni şu kadarcık tanıyorsam sen mutlaka bir gün kadın ayakkabıları ile ilgili bir şey yapacaksın.” demeleri de etkili oldu elbette:)

4. Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü yalnızca topuklu ayakkabılara mı atıf yapıyor?

kadın ayakkabısı modelleri

topuklu ayakkabı imgesi

Hayır. Shoepera’yı adlandırırken “Yüksek Ökçeler Kulübü” ifadesini seçmemin sebebi “yüksek ökçeler“in evrensel olarak kabul görmüş, kadınlığı, feminiteyi temsil eden çağrışımsal imge olmasıdır. Ancak Shoepera yaşamında hiç topuklu ayakkabı tercih etmemiş ayakkabı severlere de hitap eder. İster odalar dolusu stiletto koleksiyonunuz olsun, ister sadece oxford tercih eden bir kadın olun, ister ayakkabıda minimalizmden esinleniyor olun, isterseniz çok iddialı parçalar giymeyi seviyor olun; kadın ayakkabıları trendleri, modelleri ilginizi çekiyorsa Shoepera sizin mekânınız! 🙂

5. Shoepera niçin bir kulüp olarak tasarlandı?

Çocukluktan bu yana ayakkabılara çok düşkün birisi olarak uzun yıllardır web üzerinde katılabileceğim Shoepera gibi bir “kadın ayakkabıları oluşumu” arayışlarım sonuçsuz kaldı. Türkçe içerik sunan ve ayakkabılar alanında harika hizmetler veren çok profesyonel e-ticaret sitelerimiz var; birçok kategoride aynı anda içerikler sunan şahane kadın portallarımız var; çok yetenekli webmasterlarımız var ancak ben bir e-ticaret sitesi veya genel bir “kadın portalı” değil, Shoepera’dakiler gibi içeriklerin olduğu ve benimle aynı ayakkabı düşkünlüğüne sahip dostlarla katılabileceğim bir topluluk arıyordum.

Yurt dışında çok başarılı örnekleri olan bu yapı, ülkemizde benim aklımdakilere uyan şekilde yoktu maalesef. Sadece ayakkabıyı alıp siteden çıkmak değildi benim istediğim. Baktım katılabileceğim ayakkabı kulübü yapısını, ortamını bir türlü bulamıyorum, Aslı dedim iş başa düştü kur bakalım SHOEPERA Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü‘nü 🙂

6. “Shoeperaadı nereden geliyor; ne anlam ifade ediyor?

Pera, 19. yüzyılda İstanbul’u İstanbul yapan, bugünkü Beyoğlu ve Galata bölgelerine verilen isimdir. Osmanlı Dönemi’nde Batı dünyasıyla yakın ilişkiler içinde bulunan, güzelliklere, zarafete, görgüye, estetiğe ve bilgiye dayalı bir yaşam alanı oluşturanlar ve bugün nostaljik bir buruklukla anılan “o eski Beyoğlu ve Galata ambiyansı”nı yaratmış olanlar Peralılar’dır. Pera Yunanca “ilerisi, ötesi” anlamlarına da gelir.

Sizlerle birlikte ayakkabıların “Peralıları” olalım istedim ve ayakkabıların simgelediği güzellikleri paylaşma isteğimi yansıtması için kulübümüzün adını “SHOEPERA” (Ayakkabının Ötesi) koydum. Bilincimizin, ruhumuzun ve bedenimizin tüm yükünü çeken ayaklarımızın en yakın dostu ve yaşam yolculuğunda attığımız her adımda baş yardımcılarımız olan ayakkabılarla ilişkimiz neredeyse Uygarlık Tarihi kadar eski. Antik Mısır, Antik Yunan ve Antik Roma dönemlerinden elimize ulaşan bulgular ayakkabıların insanoğlunun çağlar boyunca geçirdiği serüvene tanıklık eder nitelikte. Böylesi özel nesneler olan ayakkabıların tamamen Türkçe içeriklerle sizlere özel bir mecrası olması fikri beni cezbetti. 😍👠✔👟👌

ARVE Error: Invalid URL https://www.shoepera.com/wp-content/uploads/2018/10/Uygarlık-Tarihine-Yolculuk-Ayakkabının-Evrimi_Large.mp4 in mp4

7. Shoepera’ya abonelik zorunlu mu?

abone-olun

Elbette değil. Shoepera’yı ister anonim bir ziyaretçi olarak kullanırsınız; isterseniz abonelik/e-bülten bağlantılarıyla Shoepera abonesi olursunuz. Ancak Shoepera bir kulüp yapılanmasında dizayn edildiği için Shoepera aboneliği sizi otomatikman Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü üyesi yapar.

Shoepera’nın hizmet sunma modeli, içerik yapılanması, gelişim sürecinde üyelerine sunacağı avantajlar gibi konuları dikkate alırsanız, ücretsiz abonelikle şimdiden Shoepera’da yerinizi almanız size avantaj sağlayacaktır:)

8.Shoepera’da özellikle önem verdiğim noktalar neler?

  • Bilgi paylaşımının ön planda olması
  • Sizlerle birlikte kadın ayakkabılarına farklı açılardan bakma deneyimi
  • Sizlere nitelikli ve sorumlu bir yayıncılık örneği sunma
  • Ayakkabısever tüm kadınların gelmekten mutlu olacağı bir ortam sunma
  • Tüm ziyaretçi ve takipçilerin kişilik haklarının korunduğu uygar bir iletişim düzeyi sunma
  • Sadece benden sizlere doğru tek yönlü monologlara değil, paylaşıma, etkileşime, dayanışmaya dayalı bir “kadın ayakkabıları mecrası” oluşturma
  • “Türkçe içerikli bloglar çok kaliteli değil; yabancıları izleyelim.” önyargısını ortadan kaldırmaya katkı sunma

Bana kalsa daha sayfalarca yazarım kadın ayakkabıları deyince ama en iyisi sözü daha fazla uzatmadan sizi içeriklerle baş başa bırakayım artık. 🙂

Shoepera hakkında tüm soru-yorum ve görüşlerinizi bana İLETİŞİM sayfasından iletebilirsiniz. Hepsini tek tek ve bizzat cevaplamaktan çok mutlu oluyorum.

Shoepera’ya tekrar hoş geldiniz.

Keyifli gezintiler. 🙂